• 04.11.2019
  • Warsztaty

Be ready for Taiwan Job Talks / facultative meeting

[EN below]
    Praca w Tajwanie? Tak! Już wkrótce Taiwan Job Talks (18.11.2019) – w Biurze Karier pomożemy ci się do nich przygotować.

Zapraszamy na dodatkowe spotkanie informacyjne, na którym skonsultujecie CV pisane po angielsku oraz poćwiczycie autoprezentację w tym języku.

Na spotkanie zapraszamy do Biura Karier Politechniki Warszawskiej (ul. Polna 50, 5 piętro) 12 listopada 2019 (wtorek).

Spotkanie poprowadzi Małgorzata Pawlak - doradca kariery w Biurze Karier PW.

Zapisy:

Możecie wybrać jedną z dwóch dostępnych godzin:

14:00 lub 15:00

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA

Zapisy przyjmujemy mailowo na adres malgorzata.pawlak@pw.edu.pl (w mailu prosimy o wskazanie wybranej godziny spotkania).

English version

Ready to work in Taiwan? Yes! Taiwan Job Talks coming soon (18.11.2019) – our Careers Service will help you to get ready for the event.

We would like to invite you for facultative meeting – to get feedback on your CV in English and to practice self-presentation.

We invite you to Careers Service of Warsaw University of Technology (ul. Polna 50, 5th floor) November 12, 2019 (Tuesday).

The meeting will be led by Małgorzata Pawlak - career advisor at Careers Service of WUT.

Registration:

You can choose one of two available hours:

14:00 or 15:00

NUMBER OF PLACES IS LIMITED

Registration by e-mail to malgorzata.pawlak@pw.edu.pl (please indicate chosen meeting time at e-mail).