• 09.01.2020
  • Inne

Targi Work and Travel

Dwustu studentów z całego kraju weźmie udział w spotkaniu z dyrektorami amerykańskich ośrodków kolonijnych. Już 23 stycznia, na PGE Narodowym w Warszawie, każdy chętny wyjechać do Stanów w wakacje uczestnik programu Camp Leaders, będzie mógł odbyć na żywo rozmowę rekrutacyjną po angielsku, poznać rówieśników i wziąć udział w licznych pokazach i konkursach.

Na spotkanie z polskimi studentami przyjedzie 23 przedstawicieli z USA prezentując różne oferty spędzenia wakacji w Stanach.

Targi Work and Travel nie tylko dają możliwość poznania przyszłego amerykańskiego pracodawcy na żywo, lecz są także atrakcją samą w sobie. Wieloletni uczestnicy programu opowiadają oczekującym na rozmowę o swoich doświadczeniach, dzielą się wskazówkami dotyczącymi podróżowania i prezentują filmy oraz zdjęcia ze zwiedzania USA.

Organizatorem wydarzenia jest Camp Leaders Poland - firma od ponad 10 lat zajmuje się organizacją wyjazdów na programy wymiany kulturowej rokrocznie umożliwiając spędzenie wakacji w Stanach ok 1000 uczniów i studentów z Polski.

W ramach programu wymiany kulturowej, uczestnik przez 10 tygodni pracuje w wybranej przez siebie roli, zaś po zakończeniu kontraktu przysługuje mu 30 dni na zwiedzanie Stanów Zjednoczonych za otrzymane od ośrodka fundusze.

Każdy z odwiedzających Stolicę campów poszukuje osób chętnych pomóc przy obsłudze technicznej campów - ośrodków kolonijnych. Najbardziej potrzebne są osoby w zapleczu kuchennym (kelnerzy, osoby przygotowujące posiłki, kucharze), housekeeperzy, security guards oraz maintenance (osoby prowadzące drobne naprawy i prace ogrodnicze). Można także zajmować się obsługą biura lub opiekować się zwierzętami.

Drugą opcją jest wyjazd w roli opiekuna kolonijnego, tzw. camp counselor. To możliwość przekazywania dzieciom swoich pasji i dzielenia się zainteresowaniami takimi jak np. aktywności sportowe (m.in. tenis, siatkówka, piłka nożna, fitness, zumba itp.), czynności artystycznych (m.in. malowanie, rzeźba, rysunek, decoupage, tworzenie biżuterii itp), nowe technologie (m. in. grafika komputerowa, programowanie, budowanie robotów), media (fotografia, film, telewizja, radio, edycja i montaż), czy inne, jak np. teatr, taniec, jeździectwo, modeling, śpiew czy gra na instrumencie.

Udział w wydarzeniu podlega wcześniejszej rejestracji, której można dokonać za pośrednictwem strony Camp Leaders oraz poprzez kontakt mailowy (poland@campleaders.com) lub telefoniczny z biurem (796-333-998).

Szczegóły dotyczące wydarzenia oraz broszury przyjeżdżających campów dostępne są na stronie internetowej i stronie eventu na Facebooku.