• 16.03.2020
 • Inne
 • Kampania #pomocsąsiedzka

  Kampania #pomocsąsiedzka

  Kampania #pomocsąsiedzka zachęca mieszkańców Warszawy do wsparcia osób starszych i zależnych w realizowaniu codziennych potrzeb, poprzez wywieszanie plakatów z ofertą pomocy na klatkach schodowych, czy tablicach informacyjnych.

  Beneficjentami pomocy są osoby zdrowe (u których wirus nie został potwierdzony), nie przebywające w kwarantannie domowej, które z uwagi na wiek lub inne okoliczności są szczególnie zagrożone koronawirusem SARS-CoV-2 i powinni pozostać w domach.

  Kampania wykorzystuje lokalne zasoby, opiera się na relacjach sąsiedzkich i wzajemnym zaufaniu, dzięki którym możliwe jest dotarcie z pomocą do osób najpilniej potrzebujących wsparcia.

  W efekcie działania osoby w grupie ryzyka zarażenia się koronawirusem SARS-CoV-2 otrzymają wsparcie w dostępie do żywności, leków i innych artykułów codziennego użytku.

  Zachęcamy wszystkich do udzielenia pomocy, wydrukowania ulotek, plakatów i przekazania innym, udostępniania, przesyłania dalej, zamieszczania, publikowania informacji w mediach społecznościowych.

  MATERIAŁY DO POBRANIA I WYDRUKU:

  - PLAKAT

  - AFISZ

  Przeczytaj więcej