• 10.06.2021
  • Konkursy

Konkurs agroabsolwent

Konkurs agroabsolwent

 

Bank BNP Paribas od lat angażuje się w działania wspierające agrobiznes. Z nadzieją patrzymy na rozwój nauk rolniczych, a realizowane badania i wdrażane innowacje postrzegamy jako kluczowe dla ewolucji zrównoważonych systemów żywnościowych. M.in. dlatego z przyjemnością ogłaszamy start 3. edycji Konkursu Agroabsolwent – na najlepszą pracę dyplomową, związaną z tematyką agro.

Doświadczenia dwóch dotychczasowych edycji okazały się bardzo pozytywne, dlatego w tym roku, dla dodatkowego podniesienia renomy tego wydarzenia oraz rozszerzenia jego zasięgu, zaprosiliśmy do współpracy Polskie Stowarzyszenie Rolnictwa Zrównoważonego „ASAP”, gdyż wartości które nagradzamy w konkursie są bardzo bliskie misji Stowarzyszenia.

Kontynuując również zeszłoroczną ideę nagradzania dodatkowo prac w zakresie rolnictwa i żywności ekologicznej, nawiązaliśmy współpracę z firmami zrzeszonymi w Polskiej Izbie Żywności Ekologicznej.

Do Konkursu zgłaszane mogą być prace dyplomowe: magisterskie, inżynierskie i licencjackie, których obrona odbyła się w 2020 lub w 2021 r. Problematyka prac musi być związana z rozwojem agrobiznesu, tj. z postępem, innowacyjnością i zrównoważonym rozwojem gospodarstw rolnych, rozwojem obszarów wiejskich, ekologią oraz innymi działaniami przynoszącymi wartość dodaną dla społeczeństwa wiejskiego, zdrowia, środowiska naturalnego, gospodarstw rolnych, obszarów wiejskich, przemysłu rolno– spożywczego oraz zrównoważenia produkcji żywności.

Termin zgłoszeń upływa 31 października br., a rozstrzygnięcie Konkursu nastąpi do 10 grudnia br. Dla najlepszych prac przewidziane zostały nagrody finansowe I, II i III stopnia o łącznej wartości 6 000 zł brutto.

Więcej informacji: https://www.bnpparibas.pl/agroabsolwent/

Przeczytaj więcej