• 30.09.2019
  • Konkursy

Lot nagrodzi najlepsze prace dyplomowe o lotnictwie

Polskie Linie Lotnicze LOT ogłaszają pierwszą edycję konkursu na pracę dyplomową z zakresu lotnictwa pasażerskiego i transportu cargo.

Konkurs jest skierowany do absolwentów wszystkich uczelni studiów I i II stopnia.

Do wygrania są nagrody pieniężne, bilety lotnicze i płatne staże u narodowego przewoźnika.

Celem akcji jest promowanie w środowisku akademickim lotnictwa, jako branży z dużą dynamiką wzrostu oraz potencjałem do rozpoczęcia i rozwoju kariery w wielu obszarach zawodowych.

Polskie Linie Lotnicze LOT to jedna z 12 najstarszych linii lotniczych na świecie, lider rozwoju w Europie Środkowo-Wschodniej.

Partnerem merytorycznym LOT-u przy organizacji Konkursu jest Wydział Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej, jednego z najprężniej działających ośrodków naukowo-badawczych w regionie.

Do kapituły konkursowej zaproszono przedstawicieli 20 najważniejszych uczelni w kraju, w tym m.in. Politechniki Warszawskiej, Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Wojskowej Akademii Technicznej, Akademii Leona Koźmińskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego czy Politechniki Rzeszowskiej.

W konkursie wyłonione zostaną prace wyróżniające się oryginalnością tematu, jakością przeprowadzonych badań i analizy uzyskanych danych, samodzielnością i jakością wniosków oraz przydatnością dla rozwoju biznesu lotniczego.

Najlepszych uczestników konkursu zaprosimy do siebie na płatne staże.

Zagadnienia, do zbadania których zaproszono uczestników konkursu to między innymi: determinanty i źródła konkurencyjności linii lotniczych, modele biznesowe linii lotniczych, nowoczesne technologie w sektorze lotniczym, sektor lotniczy a konkurencyjność gospodarki narodowej, wykorzystanie Big Data i zaawansowanej analityki w optymalizacji procesów biznesowych w sektorze usług lotniczych, nowoczesne metody kształcenia załóg lotniczych, rola transportu w rozwoju turystyki, aspekty finansowe transportu lotnicze, prawno-organizacyjne uwarunkowania rozwoju lotnictwa.

W konkursie mogą wziąć udział studenci studiów I lub/i II stopnia uczelni zarówno publicznych, jak i niepublicznych na terenie Polski, którzy będą bronić pracę dyplomową w roku akademickim 2019/2020. Zainteresowani udziałem w konkursie już dziś powinni zacząć planowanie tematów prac i konsultowanie ich z promotorami.

Praca konkursowa musi dotyczyć lotnictwa pasażerskiego i transportu cargo. Konkurs będzie prowadzony w dwóch kategoriach: na pracę licencjacką lub inżynierską oraz na pracę magisterską.

Zgłaszane prace mogą być napisane w języku polskim i angielskim.

Aby wziąć udział w konkursie obronione prace, wraz z kompletem dokumentów należy wysłać w terminie najpóźniej do 30 września 2020 roku na adres: konkurs.lot@pb.edu.pl. Wytyczne odnośnie wymaganej dokumentacji pracy konkursowej oraz regulamin można znaleźć na stronie: www.lot.com/pl/pl/konkurs.

Jury w grudniu 2020 roku ogłosi trzech zwycięzców w dwóch kategoriach. Laureaci mogą liczyć na płatny trzymiesięczny staż w LOT. Ponadto autorka/autor najlepszej pracy otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 10.000 PLN i dwuosobowy bilet lotniczy na wybranej trasie LOT-u. Nagrodą za zajęcie II miejsca będzie bilet dla dwóch osób na wybranej trasie LOT-u, zaś za III miejsce bilet dla jednej osoby na dowolnej trasie LOT-u.