• 20.04.2021
  • Inne

Trwa rekrutacja do VI już edycji programu akceleracyjnego KPT ScaleUp

Trwa rekrutacja do VI już edycji programu akceleracyjnego KPT ScaleUp

Trwa rekrutacja do VI już edycji programu akceleracyjnego KPT ScaleUp, którego celem jest przyspieszenie rozwoju i komercjalizacji produktów oraz usług przeznaczonych dla sektora przemysłowego.

Program realizujemy wspólnie z liderami polskiego przemysłu, którzy zdecydowali się wdrażać u siebie najciekawsze rozwiązania.

Są wśród nich: Grupa PGNiG – lider rynku gazu ziemnego w Polsce, zajmujący się także magazynowaniem, sprzedażą, dystrybucją paliw gazowych i płynnych oraz produkcją ciepła i energii elektrycznej.  dystrybutor energii elektrycznej w Polsce,  Grupa Azoty – narodowy champion w dziedzinie chemii, ASTOR – jeden z wiodących dostawców robotyki i automatyki przemysłowej w Polsce, Grupa Lafarge –  międzynarodowy koncern wydobywający kruszywa i produkujący cement, Warbud – jedna z największych firm budowlanych w Polsce, Woodward – międzynarodowy koncern produkujący konwertery dla elektrowni wiatrowych, szaf sterowniczych regulujących pracę dużych spalinowych silników stacjonarnych i turbin, Aluprof - jeden z wiodących europejskich dystrybutorów systemów aluminiowych dla budownictwa.

Wspólnie z naszymi Odbiorcami Technologii, mentorami biznesowymi (blisko stu ekspertów i praktyków branżowych z takich obszarów jak: sprzedaż , marketing, prawo, finanse zarządcze czy internacjonalizacja) oraz szkoleniowcami i specjalistami technologicznymi zapewniamy uczestnikom 6 miesięcy intensywnej pracy nad wdrożeniem produktu oraz przygotowaniem i wzmocnieniem kompetencji zespołu.

Indywidualny program uzupełniony jest o wizyty w nowoczesnych polskich fabrykach oraz studyjny wyjazd zagraniczny (jeśli będzie to możliwe jesienią tego roku).

Każdy zespół może też liczyć na usługi doradcze i mentorskie o wartości do 50 tys. zł, a także na grant w wysokości do 200 tys. zł (bezzwrotny i bez obejmowania udziałów).

Wyzwania technologiczne naszych obecnych Partnerów dostępne są na naszej stronie internetowej: TUTAJ.

Są to przede wszystkim: bezpieczeństwo pracy i bezpieczeństwo danych; predykcja awarii; kontrola jakości; trakowanie materiałów, urządzeń i pojazdów na zewnątrz i wewnątrz zakładu; optymalizacji procesów produkcji/wydobycia, sprzedaży i obsługi klienta; szkolenia pracowników z wykorzystaniem VR i AR; praca z dużymi bazami danych; wykorzystanie AI; digitalizacja procesów i obiegu dokumentów; inspekcja urządzeń i budynków; optymalizacja energetyczna i materiałowa; tworzenie nowych substancji i materiałów, automatyzacja i robotyzacja procesów.

Aplikacje należy składać przez stronę internetową projektu: http://scaleup.kpt.krakow.pl/
Na zgłoszenia czekamy do 3 maja 2021 r.

Jako Krakowski Park Technologiczny przeakcelerowaliśmy już blisko 100 startupów, z czego znakomita większość z nich doskonale radzi sobie na rynku i komercyjnie sprzedaje swoje produkty, jak np: Sense, Seedia, Optimo Light, ICSec, DroneHub czy Airly. 
 

Przeczytaj więcej