Bartosz Wachnik | Alna Business Poland


"Jestem z pokolenia użytkowników ZX Spectrum, Atari czy Commodore. Każdy z nas biegających po podwórkach chciał być jak idole tacy jak Zbigniew Boniek, Grzegorz Lato, Andrzej Grubba lub Steve Jobs, Steve Wozniak. To właśnie tamten otaczający świat w którym byli przyjaciele, rodzina ale i interesujące osoby wykreował we mnie marzenia, które rezonują we mnie do dzisiaj.  

Marzenia są po to, aby je realizować, zarówno te zawodowe, jak również dotyczące życia osobistego. Praktyka pokazuje, że te dwie sfery życia wzajemnie na siebie oddziałują i warto zadbać o równowagę między tymi obszarami.  

Gdy byłem nastolatkiem, później studentem pierwszych lat studiów na Wydziale Elektrycznym PW na przełomie lat osiemdziesiątych oraz dziewięćdziesiątych moim marzeniem było uczestnictwo w interesujących projektach IT realizowanych jako pracownik lub przedsiębiorca współpracując z ówczesnymi gigantami tamtych czasów jak SUN, IBM, HP. Moją ambicją było również prowadzenie interesujących badań, które łączą najnowszą technologię IT z zachowaniami ludźmi.  

Część marzeń udało mi się spełnić, w niektórych przypadkach osiągnąłem więcej niż marzenia, a części niestety nie.  

Chciałbym ci zaproponować wspólną podróż w kierunku Twoich marzeń zarówno tych zawodowych, jak również osobistych. Mam propozycje dla ciebie aby podzielić się z tobą doświadczeniem, umiejętnościami oraz refleksjami zdobytymi w moim życiu, które mogą ci pomóc w zrealizowaniu marzeń.  

Moje doświadczenia dotyczą m.in. następujących zagadnień:  

 1. Z czym wiąże się bycie przedsiębiorcą w Polsce ?  
 2. Czego oczekują obecnie przedsiębiorcy od pracowników ?  
 3. Jakie korzyści wynikają z pracy w środowisku międzynarodowym ?  
 4. Na czym polega work-balance w życiu  ?  
 5. Czy warto być naukowcem ?  
 6. Jak łączyć prace zawodową z życiem osobistym ?  

zaś refleksje jakimi chciałbym się podzielić z Tobą odnoszą się do:  

 1. Czy warto być spójnym pomiędzy swoim wewnętrznym „Ja”  a różnym oczekiwaniami, presją, ambicją oraz normami społecznymi ?  
 2. Czy wiesz kim jesteś, tj. jakimi wartościami żyjesz ? Co jest dla ciebie ważne a co nie ? Jakie masz priorytety w życiu ?  
 3. Czy to co robisz w życiu zawodowym jest tożsame z tym co naprawdę chcesz robić w życiu ?  
 4. Czy warto coś robić dla innych ?  
 5. Bycie w relacji z bliską osobą a praca zawodowa 
 6. Jak radzić sobie ze stresem, niepewnością ?  

Chciałbym ci dać coś więcej niż tylko wsparcie przy wyborze ścieżki zawodowej, napisaniu CV lub też pomoc w znalezieniu interesującej pracy. Chciałbym być dla ciebie przysłowiową „sprężynką”, która pomoże ci spełnić choć część swoich marzeń oraz spowoduje że będziesz pewniej sięgał po wyznaczone przez ciebie cele zarówno w życiu zawodowym, jak również osobistym."  

 Powrót