• 29.11.2019
Myśl kreatywnie - warsztat Design Thinking/Projektor Kariery

Myśl kreatywnie - warsztat Design Thinking/Projektor Kariery

Kreatywność to jedna z kluczowych kompetencji cenionych przez pracodawców. Jednym ze sposobów rozwoju kreatywności jest metoda Design Thinking (DT).

Czym jest Design Thinking?

To nowe podejście do tworzenia innowacyjnych rozwiązań. Pozwala odkryć w sobie potencjał kreatywności i inwencji. Jest to skuteczna metoda, którą można wykorzystać do rozwiązywania problemów lub tworzenia innowacyjnych projektów.

Biuro Karier Politechniki Warszawskiej zaprasza na praktyczny warsztat Design Thinking, który w szczególny sposób angażuje grupę, dzięki czemu przebiega on w twórczej i miłej atmosferze.

Dla kogo: studenci PW zapisani / chcący się zapisać do Projektora Kariery (sprawdź link), czyli studenci 4-ech ostatnich semestrów studiów I lub II stopnia (studia stacjonarne i niestacjonarne).

Podczas warsztatu dowiesz się:

• w jaki sposób rozwijać swoją kreatywność  - poznasz techniki twórczego myślenia
  • czym jest Design Thinking
  • jakie są poszczególne etapy DT
  • w jaki sposób można wykorzystać Design Thinking w praktyce

Program warsztatu:

• Kreatywność – dlaczego warto myśleć niestandardowo?
  • Rozgrzewki kreatywne.
  • Założenia Design Thinking.
  • Etapy Design Thinking: empatia/diagnoza/generowanie pomysłów/prototypowanie/testowanie.
  • Praca nad konkretnym wyzwaniem projektowym.
  • Podsumowanie procesu Design Thinking i jego zastosowanie w praktyce.

Prowadzące:

Joanna Dostal – Kielczyk – doradca zawodowy, psycholog, trener / Biuro Karier PW

Posiada kilkuletnie doświadczenie w pracy z osobami dorosłymi, poszukującymi swojej ścieżki zawodowej. Pomaga studentom w przygotowaniach do spotkania z pracodawcą. Moderator metody Design Thinking.

Ewa Kluczek - Woźniak – psycholog, doradca zawodowy, coach, trener / Biuro Karier PW

Posiada doświadczenie w realizacji projektów szkoleniowych związanych z tematyką planowania kariery, radzenia sobie ze stresem i asertywnością. Wspiera studentów i absolwentów w poruszaniu się po rynku pracy. Moderator metody Design Thinking.

Informacje organizacyjne:

DATA: 29.11.2019 (piątek), w godz. 10:00 – 16:00

MIEJSCE: CZIiTT, ulica Rektorska 4, sala 5.03

Dla kogo: studenci PW zapisani / chcący się zapisać do Projektora Kariery (sprawdź link), czyli studenci 4-ech ostatnich semestrów studiów I lub II stopnia (studia stacjonarne i niestacjonarne).

UWAGA! LICZBA MIEJSC OGRANICZONA.

Rejestracja na wydarzenie możliwa po zalogowaniu do platformy kariery Career Center.

Zadanie 42 pn. „Rozwój usług Biura Karier PW wspomagających studentów w rozpoczęciu aktywności zawodowej na rynku pracy” realizowane w ramach projektu „NERW PW. Nauka – Edukacja – Rozwój – Współpraca” współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

CZIiTT