• 02.12.2020 - 03.12.2020
Rozmowa kwalifikacyjna – szkolenie on-line dla wchodzących na rynek pracy

Rozmowa kwalifikacyjna – szkolenie on-line dla wchodzących na rynek pracy

Kiedy: 2 grudnia 2020 (środa), w godz. 16:30-18:00 (w tym przerwa 5 minut po 45 minucie), wydarzenie online.

Uwaga:

Wydarzenie odbędzie się online z wykorzystaniem MS Teams. Linki do spotkania zostaną wysłane do osób zapisanych w dniu wydarzenia.

To szkolenie jest dedykowane dla tych wszystkich, którzy zastanawiają się jak dobrze zaprezentować się przed pracodawcą i dostać dobrą pracę.

Czego dowiesz się podczas tego spotkania:

• Jak określić swoje cele w poszukiwaniu pracy?
  • Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej?
  • Na co zwrócić uwagę przy projektowaniu CV?
  • Jak odpowiadać na trudne pytania?
  • Czym jest etykieta rozmowy kwalifikacyjnej?
  • Na co zwracają uwagę osoby podejmujące decyzyjne?
  • Jak będą wyglądały rozmowy kwalifikacyjne w ciągu następnych pięciu lat i jaki udział będzie brała w nich sztuczna inteligencja?

To wszystko i wiele innych rzeczy otrzymasz w formie silnie skondensowane dawki wiedzy. Dodatkowo każdy kto zjawi się na szkoleniu otrzyma specjalną sesje 1:1 podczas której odpowiem na nurtujące pytania i pomogę wytyczyć pierwsze cele.

Przyjdź i zobacz w jaki sposób 90 minut może pomóc Ci w kształtowaniu Twojej ścieżki zawodowej.

Pamiętaj: nic nie obiecuję, umawiam się na efekty.

Agenda szkolenia:
    1. Kim jestem.
    2. Do czego przyda się Wam to spotkanie?
    3. Jak przejść chat bota rekrutacyjnego – odpowiedź na końcu.
    4. Jak skorzystać z naszego spotkania w większym stopniu?
        a. Notowanie pytań.
        b. Gratisowa sesja indywidualna dla każdego uczestnika i jak się do niej przygotować?
    5. KAHOOT – sprawdź ile wiesz o dzisiejszych procesach rekrutacyjnych (fakty i mity ze świata
    rekrutacji, obecna sytuacja na rynku, portfolio, czy brak doświadczenia skreśla Cię z short
    listy rekrutera).
    6. Podstawy rozmowy:
        a. Zaufanie.
        b. Szczerość czy reklama?
        c. Co zrobić żeby się nie dostać do pracy?
    7. Jak wygląda Twoje CV?
        a. Dbałość o jakość dokumentów.
        b. Stylistyka.
    8. TOP 5 błędów w CV.
    9. Jak wygląda Twój Linkedin i sieć kontaktów?
        a. Czy zapraszać osoby, których nie znam?
        b. Jak podbić widoczność profilu?
        c. Co o jest SEO profilu na LinkedIn?
    10. Wysyłanie aplikacji.
        a. Ile dziennie?
        b. Jak rejestrować wysyłanie CV?
        c. Czy wysyłać na stanowiska wyższe niż moje kompetencje?
    11. Przed rozmową kwalifikacyjną:
        a. To tylko rozmowa.
        b. Podejście partnerskie.
        c. Co jeżeli nie mam port folio?
    12. Rozmowa kwalifikacyjna:
        a. Etykieta biznesowa.
        b. Jakie pytania zadawać?
        c. Jak odpowiadać na pytania?
        d. Trudne pytania.
        e. Kolejne etapy.
    13. Q&A
    14. Chat boty – odpowiedź.
    15. Podziękowanie.

Warsztat poprowadzi:

Piotr Jarocki

Jestem praktykiem komunikacji interpersonalnej w rozmowach kwalifikacyjnych dla branży IT. Współpracuje z osobami, które wchodzą na rynek lub są w trakcie przebranżowienia. Moje szkolenia opieram tylko na praktyce, którą od ponad 14 lat poszerzam przez indywidualną pracę z klientami, szkolenia, udział w procesach rekrutacyjnych i kontaktach z pracodawcami. Duża część tego co robię opiera się na rozmowach z osobami decyzyjnymi w procesie zatrudniania nowych pracowników. To od nich uczę się co jest najważniejsze u kandydata, jakie powinien mieć cechy i również o tym, że nie zawsze doświadczenie jest tym co decyduje o pozytywnej decyzji. Uczestniczyłem w niezliczonej liczbie rozmów kwalifikacyjnych jako kandydat na różne stanowiska często takie, które były poza zasięgiem moich kompetencji. Dzięki temu wiem na co w szczególności zwrócić uwagę, jak dbać o etykietę rozmów i rozszerzać swoją sieć kontaktów.

Moi klienci odnoszą realne sukcesy, dostają się na takie stanowiska jakie ich interesują. Wiedzą co robić, żeby awansować i rozwijać się w oparciu o jasno wytyczone cele.

Zgłoszenia możliwe tylko za pośrednictwem Career Center.