Jerzy Szewczyk - Prezes Zarządu Pro-PLUS SA


Cześć,

mam na imię Jerzy. Ukończyłem Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych, oraz Wydział Zarządzania. W trakcie studiów miałem zaszczyt być Przewodniczącym Samorządu Studentów na PW, a potem współtworzyłem Stowarzyszenie Absolwentów i Fundację Politechniki Warszawskiej. Moja kariera zawodowa jest potwierdzeniem, że wiedza i doświadczenie zdobyte na najlepszej uczelni, daje  przewagę na rynku, która, umiejętnie wykorzystana, pozwali Ci osiągnąć sukces, wszędzie tam, gdzie Cię zaprowadzi Twoje przeznaczenie. 

Swoją drogę zawodową zaczynałem w motoryzacji - wynikało to z moich rodzinnych korzeni. Przez 10 lat zarządzałem największym Dealerstwem VW i Audi w Polsce, oraz jedną z największych hurtowni motoryzacyjnych na polskim rynku. 12 lat temu podjąłem decyzję, że odchodzę z klanu rodzinnego i chcę samodzielnie budować biznes w branży Medtech. 

Wydawać by się mogło, że to była szalona decyzja. 12 lat temu telemedycyna była zupełnie nie znanym obszarem. Dziś prowadzę najbardziej rozpoznawalną Spółkę telemedyczną na polskim rynku - Pro-PLUS. Z sukcesem wymyślamy i komercjalizujemy innowacyjne rozwiązania medtechowe. 

Moja droga zawodowa to przykład, że należy być elastycznym i otwartym na to, co przynosi życie. Nie bać się łapać szans. Dziś nie ma już monokarier zawodowych – od studiów do emerytury w jednej firmie, czy w jednej branży. Zdobyta wiedza, ciężka praca i doświadczenie z każdego dnia pozwolą Ci odnieść sukces, musisz tylko w to wierzyć. 

Jeżeli zdecydujesz się na współpracę ze mną, opowiem Ci jaka była moja droga (z motoryzacji do medycyny), jak dojrzewałem do decyzji o zmianie mojej kariery zawodowej. Podzielę się doświadczeniem, jak zakładać i prowadzić startup i firmę, jak pozyskiwać fundusze od Aniołów i z programów akceleracyjnych. Opowiem Ci o fascynującym świecie polskich medtechów i jak działać na bardzo regulowanym rynku medycznym, gdzie obowiązują wymogi certyfikacji, badań klinicznych. Opowiem o trudnej ścieżce wprowadzania wyrobów na rynek, rozmowach z NFZ i Ministerstwem Zdrowia w celu uzyskania refundacji, oraz o współpracy ze środowiskiem lekarskim. 

Podzielę się z tobą również moimi porażkami, bo tego nie unikniesz, ale możesz to wykorzystać. 

Prywatnie jestem pasjonatem techniki i nowych technologii. Wytwórcą nalewek, zdobywcą wielu nagród w konkursach - w tym najważniejszej - Mistrzostwa Polski w nalewkarstwie. Jestem ojcem piątki dzieci. 


 


Powrót