Wojtek Kretowicz Współzałożyciel i CTO The Cognity


 

Zastanawiasz się, jak to jest założyć własny startup zaraz po studiach? Jak wygląda taka praca, formalności, koszty, tworzenie produktu, jak wygląda zbieranie funduszy, czy poszukiwanie klientów i pracowników na samym początku działalności? Jak pogodzić pracę w startupie z życiem osobistym i pracą zawodową? Przez to wszystko sam przeszedłem i chętnie Ci o tym opowiem. 

  

Skończyłem studia Data Science (inż. + mgr) na wydziale MINI. Jeszcze w trakcie studiów byłem członkiem Mi2DataLab, gdzie byłem członkiem badań nad wyjaśnialną sztuczną inteligencją i byłem współautorem kilku opublikowanych artykułów. Następnie pracowałem w banku w analizie ryzyka, by w końcu dołączyć do funduszu inwestycyjnego, który inwestuje w startupy, tzw. Venture Capital. Tam, zajmowałem się przede wszystkim inżynierią danych i tworzeniem modeli. Zdobyłem również dwukrotnie nagrodę ministra dla studentów za znaczące osiągnięcia, wygrałem hackathon ING oraz byłem finalistą olimpiady matematycznej. 

  

Jak widać, mój background to przede wszystkim modelowanie, jednakże niedługo po zakończeniu studiów, w wieku 24 lat, założyłem własny startup tworzący platformę internetową dla terapeutów i osób z autyzmem opartą o AI. Tu się jednak okazało, że umiejętności techniczne są jedynie jednym z wielu czynników potrzebnych do prowadzenia firmy i wiele musiałem się potem nauczyć.  

  

Chętnie opowiem o moich doświadczeniach i wysłucham Twoich pomysłów. Powrót