• 09.04.2021
  • Networking

MasterMind: Kariera & Rozwój

Aby osiągnąć sukces trzeba go najpierw zaplanować. Nasze umiejętności i doświadczenie zawodowe jest kluczowe w trakcie rekrutacji do wymarzonej pracy.

O MasterMindach mówi się zazwyczaj w kontekście rozwijania firmy. Siła takich spotkań bierze się z połączenia wiedzy i doświadczenia kilku osób, które dzielą się swoimi myślami i pomysłami. Dlaczego więc nie skorzystać z wartości, jaką niosą takie spotkania w kontekście rozwoju i kariery?

Czym jest MasterMind?

MasterMind to regularne spotkania osób zajmujących się podobnymi tematami, np planowanie kariery, problemy z organizacją studiów, planowanie rozwoju osobistego. Podczas takich spotkań:

• Studenci dzielą się tym, nad czym aktualnie pracują (w rozwoju osobistym, studiowaniu, projektach naukowych lub hobbystycznych) i jak im idzie.
    • Uczestnicy polecają sobie wartościowe książki, podcasty, seriale, czy strony.
    • Uczestnicy omawiają konkretny, zaplanowany na dane spotkanie temat.

Co zyskasz uczestnicząc w grupie MasterMind: Rozwój i Kariera:

• Stworzysz plan i wyciągniesz wnioski z obecnych działań, żeby poukładać swój rozwój
    • Stworzysz swój plan rozwoju zawodowego w oparciu o swoje mocne strony i pasje

Jak wygląda przebieg MasterMindu?

• Pojedynczą grupę tworzy 5 osób, które spotykają się raz w tygodniu na 60-90min.
    • Runda Sukcesów i Dokonań, podczas której każdy z członków kolejno mówi co osiągnął od ostatniego spotkania.
    • Następne odbywa się Runda Wyzwań i Rozwiązań – każdy z członków grupy opowiada krótko, z jakim wyzwaniem przychodzi dziś na spotkanie. Następnie uczestnicy po kolei wzajemnie sobie doradzają, szukając rozwiązania. Jest to czas na zadawanie pytań, doprecyzowywanie. W trakcie tej części każda z osób czerpie z doświadczeń, wiedzy i obserwacji innych uczestników oraz prowadzącego. W celu zwiększenia skuteczności Lider MasterMindu będzie wprowadzać elementy coachingu grupowego.
    • Ostatnia część to Runda Podsumowań, w której każdy uczestnik mówi co wynosi ze spotkania i co zamierza zastosować w praktyce w następnym tygodniu.

Karolina Kotra-Konicka (RozWojowniczka) – trener, coach, Senior Planning Manager

Absolwentka Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Ukończyła Szkołę Trenerów Biznesu Akademii SET. Ponadto ukończyła Szkołę Coachów Akademii SET uzyskując akredytację SET Accreditation Program na poziomie CCA oraz certyfikat IES. Zawodowo Senior Planning Manager w drugiej największej firmie z branży FMCG według rankingu OC&C Strategy Consultants z 2019 roku. W pracy wspiera innych w rozwoju zawodowym i osobistym. W ramach projektu RozWojowniczka wspiera kobiety w dbaniu o poczucie własnej wartości i przełamywaniu przekonań, które blokują sukces.

Informacje organizacyjne:

Wydarzenie odbędzie się online z wykorzystaniem MS Teams. Linki do spotkania zostaną wysłane do osób zapisanych w dniu wydarzenia.

UWAGA! LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!

DATA: 06 maja 2021 - 27 maja 2021 (będą to 4 cotygodniowe spotkania, każde będzie trwało ok. 1,5 godziny)

Dla kogo: wyłącznie studenci PW