• 18.05.2021
Pet-projects pracowników banku - silnik gier
Czat na żywo/webinar

Pet-projects pracowników banku - silnik gier

Biuro Karier PW oraz ING Bank Śląski zapraszają na webinar "Pet-projects pracowników banku - silnik gier".

Bank jest kojarzony często ze starymi technologiami, zasiedzianymi specjalistami i nudnymi projektami. Nie jest to jednak prawda. Postaramy się Wam pokazać, że w banku pracują pasjonaci IT, którzy robią naprawdę ciekawe rzeczy. Podczas webinaru prowadzący przedstawi Wam silnik gier CLUSEK, który tworzy po godzinach oraz projekty jego kolegów z ING. W głównej części poruszy od strony technicznej podstawy silników graficznych oraz od czego można zacząć własną przygodę z tą tematyką.

AGENDA

1-wsza część spotkania:

- Przedstawienie silnika gier CLUSEK;
- Pokazanie projektów hobbistycznych innych pracowników banku;
- Opowiedzenie o motywacjach tworzenia własnego projektu;

2-ga część spotkania:

- Jak zacząć pisać własny silnik? – przedstawienie wymagań;

- Omówienie różnych API graficznych (DirectX 11, DirectX 12, OpenGL, Vulkan);

- Wprowadzenie do renderowania obrazu;

- Zaprezentowanie prostej implementacji światła;

Webinar poprowadzi Jakub Biliński - absolwent Informatyki na Uniwersytecie Śląskim, którą ukończył w 2020 roku z oceną celującą. Inżynier oprogramowania w ING Banku Śląskim, który jest odpowiedzialny za wypracowanie podejścia oraz rozwój aplikacji mobilnej dla klientów strategicznych i korporacyjnych. Pasjonat programowania, od 10 lat tworzy w wolnym czasie różne projekty, od silników gier w C++ poprzez aplikacje webowe, aż do sieci neuronowych i algorytmów ewolucyjnych. Zawsze chętny dzielić się pomocą i wiedzą.

Dla studentów i absolwentów zainteresowanych ofertami rekrutacyjnymi ING Bank Śląski:  - ING Kariera

KIEDY: 18.05.2021 (wtorek), w godz. 16:15-17:45

Zapisy trwają do 17.05.2021 do godz. 14:00.

Osoby zapisane otrzymają link do spotkania dzień przed wydarzeniem.

Rejestracja na wydarzenie możliwa po zalogowaniu do platformy kariery Career Center.