• 06.06.2023
Logistyka Przyszłości; III Case study: Implementacja rozwiązań LLP na przykładzie klienta
Czat na żywo/webinar

Biuro Karier PW wraz z firmą DHL zapraszają studentów i absolwentów na 3 spotkanie, w ramach cyklu warsztatów: Logistyka Przyszłości; III Case study: Implementacja rozwiązań LLP na przykładzie klienta

Firma DHL jest światowym liderem w zarządzaniu łańcuchem dostaw i wspieraniu klientów w rozwoju ich biznesu. DHL zatrudnia prawie 600 000 osób. Działa w ponad 220 krajach i regionach na całym świecie, bezpiecznie i niezawodnie łącząc ludzi i firmy, umożliwiając globalny przepływ handlowy. Pracownicy na co dzień zajmują się dostarczaniem najlepszych rozwiązań logistycznych oraz obsługą największych magazynów w Polsce i na świecie dla różnych branż (m.in. W ramach działalności LLP (Lead Logistics Partner) dostarczają usługi 4PL (czwarta część logistyki) dla europejskich i globalnych klientów. W tych ramach reprezentuje ich ok. 940 pracowników w 15 lokalizacjach w 10 krajach Europy.

Temat spotkania: Case study: Implementacja rozwiązań LLP na przykładzie klienta

Kiedy: 06.06.2023 (wtorek), w godz. 13:00-14:45

Gdzie: Platforma internetowa MS Teams, link do spotkania będzie przesłany uczestnikom dzień przed rozpoczęciem webinaru

Dla kogo: dla studentów Politechniki Warszawskiej z Wydziału Transportu

Program webinaru:

1. Przedstawienia stanu faktycznego przed implementacją

• opis sylwetki klienta
  • stan rozwiązań logistycznych u klienta

2. Centralizacja działań operacyjnych - 4PL

• dokumentacja wymagań
  • budowa dedykowanych zespołów
  • system zarządzania transportem: projektowanie, testowanie, rozwój oprogramowania

3. Zarządzanie przewoźnikami

• zwiększenie efektywności przez centralny przetarg
  • centralizacja zarządzania przewoźnikami
  • system integracji z przewoźnikami: opis technologii, korzyści z wykorzystania narzędzia

4. Audyt operacyjno-finansowy

• efektywność przez centralizację usługi
  • standaryzacja procesów finansowych
  • automatyzacja procesów z wykorzystaniem uczenia maszynowego: opis technologii, przykład wykorzystania narzędzia w procesach FB&A

5. Analiza danych i procesów

• różnorodność gromadzonych danych
  • proces Value Creation
  • narzędzia wykorzystywane przy zbieraniu, przetwarzaniu i wizualizacji danych

Prowadzący:

Paweł Kaczyński: Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Metody Ilościowe w Ekonomii i Systemy Informatyczne. Na przestrzeni ponad 6 lat zdobywał wiedzę w obszarach analizy biznesowo-systemowej oraz zarządzania usługami IT w międzynarodowych korporacjach takich jak Danone czy Mars. W DHL piastuje stanowisko Partnera Biznesowego ds. IT. Na co dzień skupia się na zapewnieniu pracownikom LLP wsparcia z obszaru IT, które w czasach dynamicznej rewolucji cyfrowej jest niezbędne w celu zagwarantowania klientom najlepszych rozwiązań w dziedzinie obsługi logistycznej.

Obowiązuje rejestracja na spotkanie za pośrednictwem platformy Career Center. Termin rejestracji: do 05.06.2023 do godz. 12:00.