Czujesz, że możesz lepiej wykorzystać swoją kreatywność?
Masz wrażenie, że ktoś lub coś zabija Twoje pomysły?
Nie wiesz jak spojrzeć na sprawę z boku?
Czujesz, że możesz lepiej wykorzystać swoją kreatywność?
Masz wrażenie, że ktoś lub coś zabija Twoje pomysły?
Nie wiesz jak spojrzeć na sprawę z boku?

Poznaj siłę grupy w poszukiwaniu rozwiązań. Dowiedz się, jak korzystać z pomysłów innych. Zainspiruj się! Zgłoś się na warsztat "Skuteczne metody poszukiwania rozwiązań".
CEL WARSZTATU:
Pobudzenie kreatywności uczestników oraz przekazanie narzędzi służących skutecznemu rozwiązywaniu różnorodnych problemów
ODBIORCY:
Studenci Politechniki Warszawskiej.
TEMATYKA/PROGRAM:
Nowe podejścia do metody burzy mózgów.
Tryptyk, drzewo decyzyjne, diagram ryby.
Analogia, metafora, zamiana ról.
Metoda sześciu kapeluszy.
METODY SZKOLENIOWE:
Warsztat prowadzony jest metodami aktywizującymi (role play games, dyskusje zogniskowane, analizy doświadczenia, mini wykłady, ćwiczenia indywidualne i grupowe). Uczestnicy biorą aktywny udział w zajęciach.
INFORMACJA O TRENERACH:
Katarzyna Ślesińska - trener Wewnętrzny SSPW STER, z wykształcenia chemik i pedagog, certyfikowany mediator. Od lat działająca społecznie w organizacjach (harcerstwo, koło naukowe, stowarzyszenia), uczestnicząca w wymianach międzynarodowych, zapalona podróżniczka, ciekawa nowości i zafascynowana tradycją. Aktywna, nie cierpi bezczynności, dlatego nieustannie planuje i wprowadza w życie kolejne działania. Stale szlifuje warsztat trenerski, chłonie wszystko, co związane z psychologią, uwielbia życie, ludzi i pyszne jedzenie, niepoprawna optymistka.
Piotr Stajura - Trener Wewnętrzny SSPW STER, swoją karierę samorządową rozpoczął już na pierwszym roku studiów w Wydziałowej Radzie Samorządu Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych. Aktywnie działał w RM Ustronie, Parlamencie Studentów i Komisji Kultury. Poza Politechniką członek stowarzyszenia Centrum Budzenia Inicjatyw Młodzieżowych Budzik. Wieloletni, członek ZHP oraz uczestnik kilku wymian i treningów międzynarodowych w ramach Programu Młodzież (obecnie Młodzież w Działaniu). Hołduje zasadzie wypowiedzianej ponad 2500 lat temu przez Lao Tsy "Mądry jest człowiek znający innych, ale kto poznał samego siebie potężniejszy jest od niego". W szkoleniach szczególnie interesuje się budowaniem grupy, komunikacją interpersonalną i uczeniem się międzykulturowym.
CZAS I MIEJSCE: 29.05.2010 (sobota), w godzinach 10.00-16.00. Informacje o miejscu warsztatu prześlemy razem z potwierdzeniem zapisu.
WARSZTAT JEST BEZPŁATNY, brak cateringu.
ZAPISY:
Warsztat jest częścią "Pakietu dla studentów", w związku z tym należy:
- wypełnić formularz - raz na cały okres trwania projektu (patrz pakiet dla studentów), odesłać go nam na adres: formularze@bk.pw.edu.pl, następnie odwiedzić Biuro Karier w celu potwierdzenia swojej tożsamości (nie zapomnij o dowodzie osobistym i legitymacji studenckiej)
- zgłoszenie (imię, nazwisko, numer indeksu oraz numer telefonu kontaktowego) należy przesłać na adres warsztaty@bk.pw.edu.pl
*propozycja skierowana jest do studentów PW, posiadających aktualną legitymację studencką


Projekt współfinansowany przez Unię Europejską
W ramach Europejskiego Funduszu Społecznego