• 06.05.2021
  • Inne

Architektura & Biznes - pobierz bezpłatnie najnowszy numer!

Architektura & Biznes - pobierz bezpłatnie najnowszy numer!

„WIELKIE PROJEKTY” w najnowszym numerze Architektura & Biznes - 5/2021

kliknij, by pobrać bezpłatne e-wydanie

→ Nowe Żerniki, wszystko o procesie powstawania modelowego wrocławskiego osiedla w rozmowie z Piotrem Fokczyńskim — koordynatorem projektu, do niedawna Głównym Architektem Miasta Wrocławia.

→ Krakowska Wesoła — dzielnica w samym centrum miasta, która ma powstać na terenach po Szpitalu Uniwersyteckim. W tekście Alicji Gzowskiej opisujemy cały proces, jaki stoi za Wesołą, wypowiadają się m.in.: dr Jan Pamuła prezes ARMK, spółki odpowiedzialnej za inwestycje na Wesołej i Marek Kaszyński, prezes krakowskiego oddziału SARP oraz rozmawiamy z prezydentem Krakowa ds. zrównoważonego rozwoju Jerzym Muzykiem.

→ Retrowersja Elbląga, od lat 80 do dziś. Elbląg to jest też nasz cover story.

→ Rozbudowa Muzeum Fotografii w Krakowie z trzema nowymi oddziałami, rozmawiamy z dyrektorem Markiem Świcą i projektantami.

Dodatkowo w numerze:

→ Błażej Ciarkowski rozmawia z Julą Arendt, architektką, artystą i game designerką środowisk gier wideo dla projektów AAA, między innymi Cyberpunk 2077

→ przedstawiamy laureatów tegorocznej Nagrody Pritzkera — Lacaton & Vassal

→ Adam Wieciński z wiercinski-studio opowiada o projektowej skromności i dokładności

→ NOWY CYKL: konsultacje z A&B, gdzie w imieniu studentów prosimy doświadczonych architektów o konsultacje przy danym projekcie studenckim

→ dodatkowe materiały, które są tylko w e-wydaniu!

Przeczytaj więcej