• 18.11.2020

EduMixer 2020

Po raz czwarty o współpracy nauki z biznesem – EduMixer 2020.

Tegoroczna edycja to trzy dni dyskusji o wyzwaniach kompetencyjnych i próba wypracowania modelu współpracy środowiska naukowego z firmami technologicznymi.

We wtorek, 1 grudnia zajmiemy się wyzwaniami w sektorze IT. Tego dnia dowiesz się m.in. czy:

• programowanie to humanistyczna kompetencja współczesności i czym powinien wyróżniać się współczesny programista,
  • nowy kierunek Technik Programista odpowie na zapotrzebowanie rynku,
  • esport i gaming to branże przyszłości oraz
  • jakie są (po)covidowe trendy w edukacji i sektorze informatycznym?

W środę, 2 grudnia porozmawiamy o wyzwaniach dla sektorów Telekomunikacja i Cyberbezpieczeństwo, w tym m.in. ustalimy:

• jak zmiany w Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa oraz w nowym Prawie Komunikacji Elektronicznej wpłyną na potrzeby kompetencyjne,
  • zależność między bezpieczeństwem systemu a kompetencjami i umiejętnościami osób odpowiedzialnych za realizację zadań wynikających z ustawy o KSC,
  • jak wygląda idealny, trójstronny model współpracy i
  • jakich pracowników potrzebuje nowoczesna firma telekomunikacyjna oraz jakie działania podejmuje, żeby mieć wpływ na edukację swoich przyszłych kadr?

W czwartek, 3 grudnia zapraszamy na warsztaty, w trakcie których skupimy się na potrzebach kompetencyjnych w sektorze technologii 5G i zastanowimy się, czy Internet Rzeczy może być dla nas zagrożeniem? Wspólnie poszukamy odpowiedzi na pytanie, jakie luki kompetencyjne wygenerował rozwój tych technologii.

Więcej w programie konferencji.

ZAREJESTRUJ SIĘ JUŻ DZIŚ!

1-3 grudnia 2020 r. - online
Udział jest bezpłatny!

Wśród panelistów tegorocznej edycji EDUMIXERA są eksperci Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji, Polskiego Towarzystwa Informatycznego i członkowie Sektorowej Rady ds. Kompetencji IT i Sektorowej Rady ds. Kompetencji Telekomunikacja i Cyberbezpieczeństwo, reprezentanci firm – Cyfrowy Polsat, Cisco, IBM, Intel, NASK, Orange, Play, T-Mobile, IS-Wireless, GlobalLogic, Fantasyexpo, uczelni i placówek edukacyjnych - Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Głównej Handlowej, Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Wojskowej Akademii Technicznej, Politechniki Warszawskiej, Politechniki Koszalińskiej, Politechniki Świętokrzyskiej, Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie, Zgierskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II, fundacji Uniwersytet Dzieci a także goście specjalni.

Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej: www.edumixer.pl