• 10.11.2021
  • Czat na żywo/webinar

Biuro Karier Politechniki Warszawskiej oraz firma Sollers Consulting zapraszają na webinar:

"Jak wygląda współpraca IT i biznesu na przykładzie projektu zrealizowanego w Sollers Consulting".

Ten webinar powinien zainteresować studentki i studentów kierunku Inżynieria oprogramowania i pokrewnych oraz wszystkich studentów zainteresowanych rozwojem zawodowym w tym obszarze.

W PROGRAMIE:

1. Stereotypy i mity pracy programisty

2. Co warto wiedzieć o procesie wytwórczym na dużych projektach
•    Role i praca w zespole agile
•    Programista jako developer i ekspert w jednym
•    Jak poznać domenę od podstaw
•    Stack technologiczny w komercyjnym projekcie
•    Długie projekty - problemy i jak sobie z nimi radzimy
•    POC jako inwestycja do spłacania długów

3. DDD - Domain Driven Design
•    Event storming - odkrywanie problemów
•    Uczenie się domeny, wypracowanie wspólnego języka z biznesem
•    Destylacja building blocków - DDD design patterns
•    DDD w kodzie na przykładach
•    Bouded contexty i modularyzacja

4. Czy stereotyp pracy programisty się broni?
•    Nasza perspektywa i doświadczenia z projektów
•    Jak wygląda praca konsultanta w SollersWebinar poprowadzą:

Webinar poprowadzą eksperci:

Łukasz Łyciuk - Architekt IT w Sollers Consulting. Na projektach firmy pełni funkcję Project Managera i Lead Architekta. Zarządza 30 osobowym zespołem, zajmującym się rozwijaniem systemów IT, kluczowych dla działania firmy. W branży IT pracuje już 12 lat.

Adam Piasecki – Specjalista IT w Sollers Consulting. Na projektach firmy pełni rolę Dev Lead’a. Na co dzień korzysta z DDD i implementuje razem z zespołem aplikacje w Java, Spring, Hibernate oraz React. Mimo że obecnie zajmuje się rozwojem aplikacji biznesowych, to swoją przygodę zaczynał od programowania niskopoziomowego. Pracował z takimi językami jak Asembler, C, C++ i tworzył aplikacje na mikroprocesory.

Kiedy? Gdzie?

Webinar odbędzie się z 30.11.2021 (wtorek) w godz. 16:00-17:30.

Dzień przed webinarem zapisane osoby otrzymają link do spotkania.

Zapisy możliwe po zalogowaniu do platformy kariery Career Center.

Jesteśmy międzynarodową firmą doradczą specjalizującą się we wdrożeniach oprogramowania, wspierającą branżę finansową w transformacji biznesu. To co nas wyróżnia to zdolność efektywnego łączenia wiedzy biznesowej z kompetencjami w wiodących technologiach. Nasz zespół liczący obecnie 700 specjalistów biznesowych i IT, zrealizował projekty dla przeszło 100 grup finansowych z całego świata, takich jak Allianz, Axa, LV=, BNP Paribas Cardif, Basler, Generali, Zurich, Santander Consumer Bank i ING.

W Sollers Consulting jesteśmy otwarci zarówno na osoby stawiające pierwsze kroki zawodowe, jak i osoby z bogatszym doświadczeniem. Do działu Software Development prowadzimy rekrutację ciągłą. Od studentów i świeżo upieczonych absolwentów oczekujemy przede wszystkim solidnych podstaw programowania obiektowego (m.in. Java), zdolności logicznego myślenia oraz co najmniej komunikatywnej znajomości języka angielskiego (język niemiecki jest dodatkowym atutem). Z uwagi na dynamiczną pracę projektową cenimy sobie kandydatow o elastycznym podejściu, chętnych do pracy w różnych technologiach i gotowych do nieustannego podnoszenia kompetencji.

Aktualne oferty pracy oraz informacje o benefitach można znaleźć na naszej stronie karier https://sollers.eu/career/