• 28.04.2021
  • Konkursy

Konkurs o Nagrodę Siemensa

Konkurs o Nagrodę Siemensa

Politechnika Warszawska i Siemens Sp. z o.o. zapraszają naukowców, zespoły badawcze oraz absolwentów studiów I i II stopnia do udziału w konkursie promującym wybitne osiągnięcia w technice i badaniach naukowych.

Zainteresowani mogą zgłosić swój udział do 30 czerwca 2021 r.
 

 
•    Konkurs o Nagrodę Siemensa wyłania nietuzinkowe talenty naukowe z całej Polski. Na zwycięstwo mają szansę uczestnicy, których projekty nawiązują do tematyki określonej w regulaminie konkursu, a jednocześnie odznaczają się walorami aplikacyjnymi, czyli możliwością zastosowania rezultatów badań w praktyce.
•    W Konkursie o Nagrodę Siemensa dla naukowców i zespołów badawczych wysokość Nagrody Badawczej Siemensa wynosi 40 tys. złotych; Nagroda Promocyjna Siemensa za wybitne prace doktorskie lub habilitacyjne to 30 tys. złotych, jednak w danym roku może być ona podzielona pomiędzy dwie równorzędne nagrody.
•    W Konkursie o Nagrodę Siemensa dla absolwentów wartość I nagrody to 10 tys. złotych, II nagrody – 5 tys. złotych, a III – 3 tys. złotych. Nagrodą dla uczelni, z której wywodzą się laureaci konkursu dla absolwentów, będzie wyposażenie laboratorium.
•    Dodatkowo twórcy zwycięskich projektów odpowiadających na potrzeby rynku i gospodarki uzyskują szansę na wdrożenie i zastosowanie swoich koncepcji w ramach rozwiązań technologicznych firmy Siemens.

Szczegóły dotyczące konkursu dostępne są na stronie: www.pw.edu.pl/siemens
 

Przeczytaj więcej