• 10.05.2023
  • Czat na żywo/webinar

Let’s be GCP – kariera w badaniach klinicznych

Badania kliniczne stanowią jeden z głównych obszarów rozwoju medycyny oraz wysoce innowacyjnego przemysłu farmaceutycznego. Wbrew powszechnym opiniom kariera w badaniach klinicznych nie jest zarezerwowana wyłącznie dla środowiska medycznego. Obszar ten to multidyscyplinarne środowisko, które daje możliwość zatrudnienia specjalistów z wielu różnych dziedzin. Z roku na rok rośnie zapotrzebowanie na kadrę z zakresu IT, procesów twórczych, biobankowania, zarządzania czy szeroko rozumianego LifeScience.

Biuro Karier PW wraz z Agencją Badań Medycznych zaprasza studentów i absolwentów, na webinar „Let’s be GCP – kariera w badaniach klinicznych”. Wydarzenie jest jednym z cyklu spotkań organizowanych na różnych uczelniach, w których do tej pory wzięło udział ponad 250 studentów.

Spotkanie to ma na celu wzbogacenie wiedzy oraz zwiększenie świadomości na temat badań i zmian zachodzących w tym obszarze oraz zwrócenie uwagi na ogromne możliwości rozwoju kariery w branży badań klinicznych.

Agencja Badań Medycznych w ramach rozwoju Polskiej Sieci Badań Klinicznych (PSBK), realizuje zadania i podejmuje aktywności zmierzające do szerzenia i propagowania wiedzy na temat badań klinicznych oraz budowania świadomości na temat procesu powstawania nowych leków i technologii medycznych.

Kiedy: 24.05.2023 (środa), w godz. 17:00-18:30

Gdzie: Platformia internetowa ZOOM.

Dla kogo: dla studentów Politechniki Warszawskiej zwłaszcza studiujących na wydziałach: Administracji i Nauk Społecznych, Chemii, Elektroniki i Technik Informacyjnych, Fizyki, Inżynierii Chemicznej i Procesowej, Inżynierii Materiałowej, Matematyki i Nauk Informacyjnych, Mechatroniki oraz Zarządzania.

Obowiązuje rejestracja na spotkanie za pośrednictwem platformy Career Center. Termin rejestracji: do 22.05.2023 do godz. 14:00.

Spotkanie odbędzie się w dniu 24 maja 2023 r. o godzinie 17:00 na

Program webinaru:

17:00 – 17:10

Powitanie uczestników przez prelegentów oraz wprowadzenie do zagadnień spotkania.

17:10 – 17:45

Zaprezentowanie podstawowych zagadnień tematyki badań klinicznych:

• Definicja i cel badania klinicznego;
  • Rodzaje badań klinicznych:
  • Fazy badania klinicznego;
  • Proces rejestracji nowego leku lub wyrobu medycznego;
  • Regulacje prawne oraz Good Clinical Practice (GCP);
  • Personel w badaniach klinicznych;
  • Potencjał i możliwości polskiego rynku biotechnologicznego;
  • EMA CTIS (europejski system informacji o badaniach klinicznych);
  • Statystyki – liczba badań klinicznych w Polsce i na świecie.

17:45 – 18:15

Przedstawienie działalności Agencji Badań Medycznych:

• Cele, założenia oraz wpływ gospodarczy;
  • Dofinansowanie niekomercyjnych badań klinicznych;
  • Warsaw Health Innovation Hub (WHIH);
  • Działalność edukacyjna;

oraz Polskiej Sieci Badań Klinicznych:

• Cele oraz oczekiwane rezultaty;
  • Struktura organizacyjna PSBK;
  • Centra Wsparcia Badań Klinicznych;
  • Dofinansowane obszary;
  • Modelowy standard CWBK.

18:15 – 18:30

Q&A

Zakończenie spotkania

Zespół specjalistów ds. Badań Klinicznych z Agencji Badań Medycznych- Specjaliści w ABM to profesjonaliści związani z badaniami klinicznymi. Rolą specjalistów jest koordynowanie prac związanych z Polską Siecią Badań Klinicznych. W swojej działalności skupiają się na prowadzeniu spotkań informacyjno-edukacyjnych w celu propagowania wiedzy na temat badań klinicznych w Polsce.

Serdecznie zapraszamy do rejestracji