Meetup - .NET Stage Warsaw
Już 27 marca 2023 r. o godzinie 18.00 wspólnie z mBank zapraszamy na .NET Stage Warsaw, przy ul. Prostej 18 (biuro mBank).
Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne, wejście za okazaniem biletu, który można pobrać przez Evenea: https://evenea.pl/pl/wydarzenie/netstagewarsaw
PRZEBIEG WYDARZENIA:
17:30 - 18:00 Rejestracja uczestników, sprawdzenie biletów, wjazd windą do sali eventowej
18:00 - 18:15 Otwarcie wydarzenia i przywitanie uczestników
18:15 - 18:45 Prezentacja nr 1: Solution as a Code - czyli sposób na to, jak skutecznie walczyć z boilerplate code i nie tylko… - Marek Seweryn
18:45 - 18:55 Przerwa
18:55 - 19:25 Prezentacja nr 2: Środowisko on-the-fly przy użyciu kontenerów dockerowych - Robert Komorowski
19:25 - 19:30 Przerwa
19:30 - 20:00 Prezentacja nr 3: Migracja WCF-ów na .NET Core + Kubernetes - Piotr Michalczyk
20:00 - 21:00 Networking przy piwie i cateringu
ZAPLANOWALIŚMY 3 MERYTORYCZNE PREZENTACJE:
Solution as a Code - czyli sposób na to, jak skutecznie walczyć z boilerplate code i nie tylko… - Marek Seweryn - Boilerplate code to zmora wielu projektów bez względu na to w jakim języku one powstają. Programiści często zamiast poświęcać swój cenny czas na implementowanie nowych funkcjonalności i łatanie bugów spędzają długie dni na zsetupowanie projektów zgodnie z obowiązującymi zasadami i wykorzystywanymi technologiami w ich zespole. A co jeżeli to wszystko mogłoby się dziać automagicznie ? Jak to osiągnąć w .net-owym świecie ? Podczas prezentacji pokażę rozwiązanie, które doskonale sprawdza się w realiach dość dużego - rozproszonego zespołu digitalizującego procesy bankowe.
Robert Komorowski - Środowisko on-the-fly przy użyciu kontenerów dockerowych - Prezentacja orkiestracji środowiska on-the-fly opartych na docker engine systemu CRM części korporacyjnej. Środowisko wykorzystywane głównie to przeprowadzania testów e2e oraz w procesie wytwórczym oprogramowania przez developerów.
Migracja WCF-ów na .NET Core + Kubernetes - Piotr Michalczyk - Jest wiele podejść do migracji komponentów WCF-owych na .NET Core. Obecnie są już nawet narzędzia pozwalające to zrobić częściowo automatycznie. Ja chciałbym pokazać jak to próbowaliśmy zrobić, dlaczego modelowe założenia się nie sprawdziły i konieczne było przeorganizowanie projektu i zmiana podejścia, by ostatecznie przygotować rozwiązanie pozwalające łatwo wystawiać własne komponenty serwisy w kubernetesie.