• 27.08.2024

Konferencja „Twoja kariera – kierunek Polska” 2024

Budowanie kariery na rynku kapitałowym w czasach ciągłej zmiany: perspektywa pracodawcy i pracownika – to temat konferencji „Twoja kariera – kierunek Polska”, która odbędzie się 13 września w Sali Notowań GPW w Warszawie. Wydarzenie zakończy tegoroczną edycję projektu „Go4Poland” realizowanego przez Fundację GPW. Konferencja jest kierowana do studentów i absolwentów studiów ekonomicznych. Daje możliwość poznania najnowszych trendów i wyzwań związanych z pracą w sektorze finansowym oraz zdobycia wiedzy i inspiracji potrzebnych do udanego startu kariery zawodowej w finansach.

Pierwszym punktem programu jest debata Rektorów pt. „Polscy studenci wracający z zagranicy – szanse i wyzwania na polskich uczelniach” w formule fireside chat. W debacie wezmą udział Jego Magnificencja Rektor SGH dr hab. Piotr Wachowiak prof. SGH oraz Jego Magnificencja Rektor Akademii Leona Koźmińskiego prof. dr hab. Grzegorz Mazurek.

Perspektywa firm działających na rynku kapitałowym – pracodawców, zostanie przedstawiona w panelu dyskusyjnym pt. „Finanse 2.0: perspektywy zawodowe w Venture Capital, startupach i korporacjach”. Eksperci reprezentujący VC, banki oraz środowisko start-upów poruszą takie tematy jak: zmiany rynku finansowego i jego najważniejsze trendy, praca w finansach – szanse i ryzyka. Wśród panelistów: Marek Garniewski, Prezes Zarządu Orlen VC; Robert Sochacki, Wiceprezes Zarządu Pekao S.A; Anna Wnuk, Dyrektor Zarządzająca PSIK; Dorota Kubiak, Dyrektor ds. Personalnych EY Polska​; oraz Paulina Brym-Ciuba, CEO Startup Hub Poland. Dyskusję poprowadzi Krzysztof Nakonieczny, dziennikarz i wykładowca UW.

W panelu, „Wybór kariery w świecie nielimitowanych opcji” zasiądą absolwenci studiów ekonomicznych w Polsce i za granicą oraz Ambasadorzy projektu „Go4Poland – Wojciech Rogowski, Biuro Zrównoważonego Rozwoju i Transformacji Energetycznej ORLEN S.A.; Katarzyna Jasiniewska, Fundacja Club Alpbach Poland; Kamil Tomkowicz, Our Future Foundation oraz przedstawiciele Fundacji im. Lesława A. Pagi: Piotr Izdebski, Senior Associate Consultant at Bain & Company; Agata Kosińska, Analityczka M&A, Alumnka 16. edycji Akademii Liderów Rynku Kapitałowego, PwC; Monika Skowrońska, Alumnka 18. edycji Akademii Liderów Rynku Kapitałowego. Omówione zostaną tematy ważne dla młodych ludzi, którzy myślą o pracy w finansach. Na liście znalazły się m.in. następujące kwestie: oczekiwania absolwentów kierunków ekonomicznych względem pracodawców, budowanie kariery z perspektywy pokolenia Z: motywacje i aspiracje młodych pracowników na rynku finansowym. Moderatorem dyskusji będzie Marcin Żychliński, dziennikarz radiowy i telewizyjny.

Uczestnicy wydarzenia będą również mieli okazję wysłuchać wystąpienia Jana Bartkowiaka, Prezesa i założyciela Econverse, fundacji wspierającej rozwój przedsiębiorczości oraz umiejętności przyszłości wśród polskich nastolatków. Bartkowiak jest również pomysłodawcą AI Consensus, organizacji studenckiej z Minerva University skupionej na wprowadzaniu sztucznej inteligencji do programu oraz polityki uniwersyteckiej.

W agendzie konferencji oczywiście nie zabraknie ważnego i stałego punktu, jakim jest debata oksfordzka, w której wystąpią uczestnicy Letniej Szkoły.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Obowiązuje rejestracja. Liczba miejsc ograniczona.

Link do rejestracji: Formularz zgłoszeniowy