Czwarta edycja Dare IT - programu mentoringowego dla kobiet
Trwa nabór do kolejnej edycji programu Dare IT, w ramach którego 200 ekspertek z topowych firm technologicznych podzieli się wiedzą i doświadczeniem, by pomóc innym kobietom znaleźć pierwszą pracę w branży. Do tej pory, dzięki programowi, pracę w IT zaczęła ponad setka kobiet. Inicjatywa zwróciła też uwagę naukowców ze Stanford University, jednej z najlepszych uczelni wyższych na świecie. Wspólnie z Dare IT zrealizują projekt badawczy, którego wyniki pomogą w tworzeniu jeszcze bardziej efektywnych działań w ramach Dare IT. Czwarta edycja organizowana jest również we współpracy z popularnymi pracodawcami w branży IT – Allegro, ING Bank Śląski, intive i dwunastoma innymi.
Branża IT – z siedemnastoprocentową reprezentacją kobiet – od lat stanowi jeden z bardziej zmaskulinizowanych sektorów rynku. Równocześnie, to IT ma coraz większy wpływ na to, jak zmienia się dzisiejszy świat. Działania Dare IT skupione są wokół tego, aby jak najwięcej kobiet było częścią tych zmian.
– IT to jedna z tych branż, której zakres działania i tendencja do łamania dotychczasowego status quo najlepiej mogą sprostać wyzwaniom współczesnego świata. Efektywność we wprowadzaniu zmian pozytywnych społecznie i likwidujących lukę płacową można jeszcze dodatkowo poprawić, zwiększając rolę kobiet w firmach tego sektora. Właśnie dlatego Deloitte zdecydował się na udział we wspólnym programie mentoringowym z Dare IT. Przyszłość branży informatycznej może tylko zyskać na polityce inkluzywności, hołdowaniu różnorodności i dostrzeganiu potencjału kobiet – mówi Aleksander Pruziński, dyrektor w zespole Salesforce w Deloitte Digital.
Dare IT przynosi zamierzone rezultaty, dlatego kontynuując misję, 15 września ruszył nabór do kolejnej, czwartej edycji Programu Dare IT. Tym razem organizacja chce pomóc aż 200 kobietom otrzymać pierwszą pracę w IT w wybranej przez nie dziedzinie.
– Dzięki programowi zdobyłam wiedzę, otrzymałam cenne rady i wskazówki, a pół roku później rozpoczęłam pracę w największym fintech’u w Europie – wspomina Martyna, uczestniczka drugiej edycji programu mentoringowego, a obecnie Data Analyst w Klarnie (Berlin).
Zgłoszenie może wysłać każda kobieta, która wiąże swoją przyszłość z branżą technologiczną, niezależnie od tego, czy będzie to jej pierwsza praca. Nie liczy się wiek czy pochodzenie. Podopieczne, oprócz wsparcia mentorki (ekspertki z branży IT) otrzymają dostęp do konsultacji ze specjalistami ds. HR, serii webinarów prowadzonych przez praktyków i praktyczki z branży IT oraz bezpośredni kontakt z pracodawcami.