• 27.02.2024

WARSZTATY PROJEKTOWE
11-15 marca 2024
Rektorska 4

W marcu 2024 roku organizujemy otwarte warsztaty projektowe typu charrette, podczas których w wyniku rozmów i wspólnej pracy opracowane zostaną warianty strategicznych przekształceń terenów i budynków kampusu PW.

Zapraszamy do wspólnego rysowania naszego kampusu przyszłości.

Po co organizujemy warsztaty

Każda z części kampusu powinna spełniać wysokie standardy zagospodarowania, odpowiadające znaczeniu i ambicjom Politechniki. Jednocześnie, wszystkie części powinny być jak najlepiej powiązane między sobą i harmonijnie włączone w strukturę przestrzenną Warszawy.

Nad tym złożonym zadaniem projektowym pochylimy się wspólnie
z przedstawicielami grona studentów i pracowników z różnych wydziałów i jednostek w formule intensywnych, kilkudniowych warsztatów partycypacyjnych typu charrette.

O czym będą warsztaty

Pod okiem doświadczonych projektantów, na warsztat weźmiemy jednocześnie cały kampus Politechniki Warszawskiej – cały rozległy
i wieloczęściowy kompleks terenów i obiektów zajmujących tereny Śródmieścia, Mokotowa, Ochoty, Ursynowa, Woli oraz Józefosławia.

Wspólnie opracujemy wariantowe koncepcje zagospodarowania przestrzennego różnych fragmentów kampusu. Do pracy wykorzystamy zarówno zintegrowane narzędzia cyfrowe, makiety, jak i szkicowe techniki adekwatne dla szybkiej pracy koncepcyjnej.

Po warsztatach zespół projektowy wykonana wariantowe koncepcje rozwoju kampusu PW wraz z wizją powiązań z otoczeniem.

Kto może wziąć udział w warsztatach

Zapraszamy pracowników, studentów i wykładowców PW,
ale również mieszkańców, ekspertów, urzędników

Każdy może wziąć udział we wszystkich lub w wybranej otwartej sesji (I, II, III)