• 06.09.2022
  • Konkursy

Warsaw Health Innovation Hub z nową inicjatywą dla młodych informatyków – trwa rejestracja na e-Health Hackathon

Warsaw Health Innovation Hub z nową inicjatywą dla młodych informatyków – trwa rejestracja na e-Health Hackathon

Warsaw Health Innovation Hub, Roche Polska i Janssen Polska we współpracy z Federacją Przedsiębiorców Polskich inicjują wspólny projekt pod nazwą e-Health Hackathon, skierowany do studentów informatyki, bioinformatyki, biotechnologii oraz start up’ów.

Celem Hackathonu jest zgromadzenie innowacyjnych pomysłów i przełożenie ich na rozwiązania informatyczne, które w praktyczny sposób wpłyną na poprawę opieki nad pacjentami kardiologicznymi.

E-Health Hackathon odbędzie się 8–9 października.

Udział w wydarzeniu wymaga wcześniejszej rejestracji poprzez formularz zgłoszeniowy.  

E-Health Hackathon to maraton programistyczny i platforma wymiany pomysłów między interesariuszami z obszaru zdrowia i szeroko pojętego IT.

Jego celem jest wypracowanie innowacyjnego rozwiązania informatycznego dla obszaru pilnie wymagającego zmian – kardiologii.

Niedostateczna diagnostyka, utrudniony dostęp do terapii, nieprzestrzeganie zaleceń lekarskich i brak systemów do monitorowania stanu zdrowia pacjenta sprawiają, że dług kardiologiczny rośnie, a z powodu niewydolności serca każdego roku umiera ok. 140 tys. Polaków.

– E-Health Hackathon jest kierowany do osób, które wierzą, że rozwiązania informatyczne mogą odmienić świat pomagając pacjentom w ich codziennych zmaganiach z chorobą. Dziś ciężko mówić o rozwoju medycyny i poprawie jakości opieki nad pacjentem bez udziału nowoczesnych narzędzi informatycznych. W związku z tym, powstał projekt e-Health Hackathon, który – tak jak każda inicjatywa Warsaw Health Innovation Hub (WHIH) – wpisuje się w ideę współpracy między sektorem administracji publicznej i biznesem, umożliwiającej kompleksowe spojrzenie na wyzwania systemu ochrony zdrowia oraz wypracowanie rozwiązań przynoszących wymierne korzyści pacjentom – mówi dr hab. n. med. Radosław Sierpiński, prezes Agencji Badań Medycznych. 

Do udziału w e-Health Hackathonie mogą zgłaszać się 3-5 osobowe zespoły składające się ze studentów lub przedstawicieli start up’ów.

Dwudniowy e-Health Hackathon rozpocznie się od giełdy pomysłów, a następnie zespoły przy wsparciu eksperta z obszarów zdrowia i IT przystąpią do pracy nad rozwiązaniem informatycznym.

Wyzwanie, nad którym będą pracować, zostanie dla nich przygotowane przez członka konsorcjum we współpracy z klinicystami.

Finalnie rozwiązanie w postaci działającego, interaktywnego prototypu będzie oceniane przez Jury.

Więcej informacji na stronach:

https://federacjaprzedsiebiorcow.pl/?page=hackathon 

https://whih.abm.gov.pl/whi/hackathon/1526,Czym-jest-Hackathon.html

https://ms-my.facebook.com/events/1108045650123718/?active_tab=discussion

Przeczytaj więcej