• 19.05.2021
  • 16:15 - 17:45
Konstrukcje inteligentne – przyszłość czy teraźniejszość?
Czat na żywo/webinar

Konstrukcje inteligentne – przyszłość czy teraźniejszość?

Biuro Karier PW oraz SHM System zapraszają na webinar "Konstrukcje inteligentne – przyszłość czy teraźniejszość? Co niezwykłego po studiach może robić Inżynier Budownictwa?".

Zapraszamy studentów kierunku BUDOWNICTWO

KIEDY: 19.05.2021 (środa), w godz. 16:15-17:45

Zapisy trwają do 18.05.2021 do godz. 12:00.

Osoby zapisane otrzymają link do spotkania dzień przed wydarzeniem.

 

Rozwój cywilizacyjny i szybki postęp technologiczny w XXI wieku wymaga od nas nieustannego zdobywania wiedzy. Wychodząc naprzeciw wyzwaniom, z którymi zmagają się obecnie inżynierowie budownictwa - projektanci oraz wykonawcy - zapraszamy na ciekawy wykład branżowy. Skupimy swoją uwagę na kluczowym, praktycznym aspekcie prowadzenia prac budowlanych - czyli BEZPIECZEŃSTWIE KONSTRUKCJI. Zarówno w inżynierii lądowej, jak i geotechnice, bezpieczeństwo to może zostać współcześnie zapewnione poprzez zastosowanie innowacyjnych systemów monitorowania stanu technicznego na etapie budowy, ale także późniejszej eksploatacji konstrukcji.

Podczas webinaru nasz ekspert, Tomasz Howiacki, omówi kilka wybranych sposobów analizy pracy konstrukcji, najczęściej spotykanych w ramach różnego rodzaju inwestycji w Polsce. Zagadnienia pomiarów światłowodowych, dynamicznych, inklinometrycznych i strunowych, zostaną przybliżone na konkretnych przykładach realizacji: od prostych obiektów kubaturowych do niezwykłych super-konstrukcji: mostów, drapaczy chmur czy obiektów sportowo-widowiskowych. Poza praktycznymi aspektami czysto technicznymi, przedstawiona zostanie idea zautomatyzowanych systemów monitorowania w świetle odpowiedzialności społecznej inżyniera budowlanego oraz jego miejsca na runku pracy… już w niedalekiej przyszłości.

Cudze chwalicie, swego nie znacie… Zapraszamy na niezwykłą opowieść o innowacyjnych systemach w polskim budownictwie!

W programie webinarium: 

  • Odpowiedzialność społeczna inżyniera
  • Monitorowanie konstrukcji (SHM) – właściwie co to takiego?
  • Potrzeby rynku budowlanego – czego i dlaczego warto się uczyć?
  • XXI wiek – czas najwyższy na automatyzację!
  • Dynamika konstrukcji w świetle współczesnych oddziaływań i zagrożeń – podstawy i praktyczne przykłady
  • Technologia NASA na placu budowy? Innowacyjne zastosowania światłowodów
    do analizy stanu technicznego konstrukcji
  • Głębokie wykopy – jak skutecznie monitorować przemieszczenia 24/7?
  • Czujniki strunowe na superkonstrukcjach w Polsce.
  • Podsumowanie. Czy przyszłe pokolenie wdroży ideę SMART CITY?

Webinar poprowadzi Tomasz Howiacki, SHM System - Absolwent Politechniki Krakowskiej oraz Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, obecnie na Wydziale Inżynierii Lądowej PK przygotowuje dysertację doktorską, poświęconą wykorzystaniu nowoczesnych technik pomiarowych w monitorowaniu stanu technicznego konstrukcji. Projektant w firmie SHM System. Brał udział w realizacji kilkudziesięciu systemów monitorowania z wykorzystaniem różnych technik pomiarowych (w tym pomiary dynamiczne oraz pomiary statyczne czujnikami strunowymi, światłowodowymi czy hydraulicznymi). Uczestnik licznych projektów badawczo-rozwojowych. Autor lub współautor ponad 50 publikacji naukowych z zakresu monitorowania oraz analizy stanu technicznego konstrukcji inżynierskich i geotechnicznych.

O firmie:

SHM System to eksperci w rozwiązaniach pomiarowych przeznaczonych do zastosowań w inżynierii lądowej i geotechnice. Zespół składa się z naukowców i inżynierów o ponad 15-letnim doświadczeniu w projektowaniu i wdrażaniu długoterminowych systemów monitorowania konstrukcji. SHM System dostarcza wsparcie działów badawczo rozwojowych B+R największych firm konstrukcyjnych w Europie. Wspieramy naszych partnerów na każdym etapie realizacji projektu, począwszy od koncepcji, poprzez instalację i na analizie danych pomiarowych kończąc. Zespół SHM System opracował i opatentował szereg światowej klasy innowacyjnych rozwiązań, w tym projekt i technologię produkcji kompozytowych czujników światłowodowych DFOS.

 

Rejestracja na wydarzenie możliwa po zalogowaniu do platformy kariery Career Center. 

 

Lokalizacja

Online

Dane kontaktowe