• 20.05.2024

Dołącz się do wolontariatu Fundacji IT Girls!

Jesteśmy organizacją, która zrzesza, wspiera i edukuje dzieci, młodzież oraz kobiety zainteresowane pracą w zawodach technologicznych, w szczególności informatycznych. Swoje działania kierujemy głównie do dzieci i młodzieży, chcąc pomóc im w rozwinięciu skrzydeł.

Naszą misją jest zwiększanie liczby kobiet pracujących i rozwijających się w IT. Dążymy do tego poprzez programy edukacyjne, mentorskie i inicjatywy społecznościowe. Nasza misja obejmuje również promowanie kultury organizacyjnej sprzyjającej różnorodności oraz eliminowanie stereotypów.

Jak możesz pomóc w realizacji naszej misji?

Tworząc z nami przyszłość równości w IT! Jako wolontariusz/ka IT Girls masz szansę wpływać na rozwój młodych kobiet w świecie technologii poprzez:

• Prowadzenie warsztatów edukacyjnych: dziel się wiedzą i doświadczeniem z młodymi ludźmi.

• Angażowanie się lokalnie: organizuj warsztaty w swojej miejscowości, pomagając nam dotrzeć do jeszcze większej liczby osób.

• Zaangażowanie zdalne: wspieraj naszą misję z dowolnego miejsca w Polsce i na świecie, tworząc treści online.

Co zyskujesz dołączając do wolontariatu?

• Dostęp do sieci ambitnych osób ze świata IT: Zyskaj dostęp do inspirującej sieci osób

związanych z IT i nie tylko, obejmującej całą Polskę.

• Zaproszenia na wydarzenia branżowe: Bądź częścią najważniejszych spotkań i wydarzeń z udziałem liderów branżowych.

• Możliwość tworzenia materiałów warsztatowych: Wykorzystaj swoje umiejętności i kreatywność, dzieląc się wiedzą z młodymi adeptkami IT.

• Wsparcie rozwoju osobistego: Zyskaj unikalną szansę rozwijania kompetencji i zdobywania doświadczenia przydatnego w pracy.

• Satysfakcję z tworzenia zmian: Uczestnicz w procesie tworzenia pozytywnych zmian w życiu młodych ludzi oraz wspieraj naszą misję zwiększania liczby kobiet w branży IT.

• Certyfikat aktywnego wolontariusza: Otrzymaj certyfikat potwierdzający Twój wkład i zaangażowanie, który może być wartościowym dodatkiem do Twojego CV.

Czego oczekujemy od wolontariuszy?

• Zaangażowania w co najmniej jedno działanie miesięcznie

• Rozwijania inicjatyw lokalnych, takich jak organizowanie warsztatów w Twojej miejscowości

• Kreatywności i innowacyjności poprzez współtworzenie nowych pomysłów i podejść, które mogą wzbogacić nasze programy edukacyjne oraz przyciągać nowych uczestników.

Dołącz do nas, aby wspólnie kształtować przyszłość IT i zwiększać liczbę wykwalifikowanych kobiet w tej dynamicznej branży!