• 19.12.2023
  • Inne

Program Mentoringowy PW na 5-tkę

Program Mentoringowy PW na 5-tkę

Kto będzie lepszym mentorem dla studenta Politechniki Warszawskiej niż absolwent tej Uczelni?

Jeśli absolwent odniósł sukces w swojej branży, a dodatkowo jego motywacją jest poczucie więzi z Alma Mater, to taka relacja gwarantuje powodzenie.
 

7 grudnia zakończyła się piąta edycja programu Mentoringowego Politechniki Warszawskiej, jednego z flagowych projektów Biura Karier PW. Uroczystość odbyła się w gościnnych progach Wydziału Inżynierii Materiałowej PW. Absolwenci większości wydziałów naszej Uczelni i ich podopieczni – studenci Politechniki Warszawskiej, zakończyli 6-miesięczną współpracę. Biuro Karier PW, organizator programu, podsumowało działania w ramach jego realizacji w obecności przedstawicieli władz Uczelni. Przybyli: Rektor prof. dr hab. inż. Krzysztof Zaremba, Prorektor ds. Studenckich prof. dr hab. inż. Robert Zalewski, Zastępca Kanclerza ds. Działalności Podstawowej dr inż. Rafał Ruzik. Obecna była Dziekan Wydziału Inżynierii Materiałowej dr hab. inż. Anna Boczkowska oraz Dziekani i Prodziekani wydziałów, które szczególnie wspierały to przedsięwzięcie.


Program Mentoringowy PW to wyjątkowy projekt na skalę Uczelni, uznany w 2021 roku przez European Mentoring & Coaching Council, międzynarodową organizację non-profit, afiliowaną w Polsce, za najlepszy program mentoringowy prowadzony przez instytucje edukacyjne w kraju. Droga, jaką przeszedł zespół Biura Karier od pilotażu programu do obecnej edycji, ilustruje jak ważna jest ewaluacja projektu i odwaga w stawianiu ambitnych celów. Wzrost zainteresowania z 30 aplikujących w edycji pilotażowej do 342 w piątej edycji, mówi sam za siebie. Program to nie tylko bezcenna relacja mentor-mentee, wsparcie w pierwszych krokach kariery, to także inspirujący wpływ na społeczność Politechniki Warszawskiej.

W trakcie uroczystości głos zabrali: Rektor, który zwrócił uwagę na znaczenie inicjatywy mentoringowej i odniósł się do działalności Biura Karier PW, a także patron programu - Prorektor ds. Studenckich, który podkreślił ludzki aspekt relacji mentoringowej i przypomniał o zbliżającym się 20-leciu Biura Karier PW. Studenci uczestniczący w programie opowiedzieli o tworzącej się grupie mentees, o wzajemnie udzielanym wsparciu, które buduje wśród przyszłych absolwentów realną więź. Swoimi refleksjami podzielił się Andrzej Cieplak, przedstawiciel zarządu EMCC Polska, członek kapituły konkursu na najlepszy Program Mentoringowy. W finale spotkania mentorki, Ewa P. Porębska
i Dorota Sibińska, we wspólnym wystąpieniu zwróciły uwagę jak wieloaspektowe znaczenie dla rozwoju studenta, ale także mentora ma relacja mentoringowa oraz współpraca absolwent – student.

Biuro Karier PW od początku działalności stanowi pomost między pracodawcami a uczelnią, przyciąga do kooperacji nie tylko wydziały. Współpracuje również z organizacjami studenckimi. Jedno z nich, Stowarzyszenie Enactus, głosami przedstawicielek tej organizacji odniosło się m.in. do współpracy stowarzyszenia z mentorami.

Biuro Karier PW zaprasza studentów od 3 roku studiów do udziału w kolejnej edycji Programu Mentoringowego, która startuje w kwietniu 2024 roku.

Przeczytaj więcej