Deloitte od lat realizuje szereg inicjatyw, które wspierają przywództwo wśród kobiet. Trzy lata temu, grupa kobiet pracujących w firmie, zaproponowała stworzenie programu, który miał na celu pomagać studentkom w podejmowaniu świadomych wyborów zawodowych. Od tego czasu ponad 300 młodych kobiet wzięło udział w spotkaniach mentoringowych, prowadzonych przez liderki Deloitte.
#WomanThatMatters to inicjatywa łącząca studentki ostatnich lat studiów i liderki Deloitte. Jej celem jest wsparcie rozwoju oraz pomoc w świadomym planowaniu i realizowaniu własnej drogi zawodowej przez młode kobiety rozpoczynające karierę zawodową. Jest to przestrzeń do wymiany doświadczeń, inspiracji oraz budowania sieci kontaktów biznesowych. Uczestniczki biorące udział w inicjatywie zyskują inspirację do działania i wsparcie w świadomym kreowaniu przyszłej kariery. Mają szansę podzielić się swoimi dylematami i przedyskutować je z doświadczonymi kobietami biznesu.
Założenia #WomanThatMatters
Program #WomanThatMatters to 3 sesje mentoringowe online, które odbywają się w trakcie 3 miesięcy od rozpoczęcia projektu. Dodatkową atrakcją projektu jest wirtualne wydarzenie otwierające program, które organizowane jest z okazji Dnia Kobiet. Wydarzenie jest okazją do poznania się par mentoringowych, ale także sporą dawką inspiracji płynącej z krótkich wystąpień wybranych liderek Deloitte. Wtedy też uczestniczki ustalają termin pierwszego spotkania i rozpoczynają wspólną przygodę z programem.
Uczestniczki #WomanThatMatters
Deloitte kieruje swój program do ambitnych studentek z II, III, IV i V roku z całej Polski. W szczególności do studentek kierunków finansowo-ekonomicznych, prawniczych oraz kierunków technologicznych. W tym roku nowością jest ścieżka #WomanThatMattersTech skierowana do studentek zainteresowanych rozwojem kariery w IT.
Proces rekrutacji
Do 14 lutego zbierane są zgłoszenia do udziału w programie poprzez stronę www.deloitte.kariera.pl. Kolejnym krokiem będzie wypełnienie krótkiego formularza, który dostarczy niezbędnych informacji na temat obszarów zainteresować oraz celu na program mentoringowy.
Studentki ze swoimi mentorkami zostaną połączone na podstawie obszarów zainteresowań, które studentki wskażą w formularzach oraz na podstawie obszarów wsparcia wskazanych przez mentorki.