• 17.01.2015
Warsztaty: Zarządzanie projektami – część 1. - 17 stycznia, część 2. - 18 stycznia (PR PW)
Warsztaty

Warsztaty: Zarządzanie projektami – część 1. - 17 stycznia, część 2. - 18 stycznia (PR PW)

Jak w każdej dziedzinie, w której człowiek stara się postępować rozumnie, tak i w zarządzaniu projektem, utworzenie celu, zdanie sobie sprawy jaki jest cel (głównie: zakres, koszty, czas), co chcemy osiągnąć, co nas zadawala (a zatem także, co jest niezadowalające!) ma znaczenie decydujące.

 

Zarządzanie projektem jest sztuką realizacji czegoś jednorazowego/nowego z udziałem innych osób, poprzez wpływanie na ich działania, to sztuka osiągania założonych parametrów, która optymalizuje użycie zasobów, dla osiągnięcia pożądanych rezultatów.

 

Cel

Warsztat wyposaża uczestników w umiejętność przygotowania i przeprowadzania projektów w taki sposób, by osiągnąć zakładane cele. Każdy z uczestników, w toku warsztatu opracowuje swój własny projekt z wykorzystaniem najlepszych praktyk zarządzania projektem.


Uzyskane umiejętności

  • Uczestnik zna różnice (jak również to, co wspólne) dla zarządzania projektem i innych form zarządzania
  • Uczestnik wie czym jest projekt, kim są interesariusze projektu
  • Uczestnik zna procesy/fazy projektu
  • Uczestnik umie wyznaczać zakres i posługiwać się głównymi dokumentami, w których opisany jest zakres/cel projektu: Karta Projektu; Wstępna Deklaracja Zakresu Projektu; Deklaracja Zakresu Projektu
  • Uczestnik umie ustalać dla projektu cele w formie SMART i potrafi posługiwać się celami SMART.
  • Uczestnik w toku projektu umie posługiwać się strukturą: cel-plan-negocjowanie -kontrola i reakcja na nieosiąganie celu
  • Uczestnik umie tworzyć plan kierowania projektem: głownie w aspekcie, zakresu, kosztów i czasu, lecz także jakości, komunikacji, ryzyka
  • Uczestnik umie zarządzać zespołem projektowym
  • Uczestnik umie komunikować się ze wszystkimi interesariuszami
  • Uczestnik rozumie interesy  stojącej za sporami, nie unika trudnych tematów, jest asertywny w komunikacji – umie komunikować nie wzbudzając agresji i jednocześnie osiągając założone cele.
  • Uczestnik wykorzystuje wpływ społeczny w toku przeprowadzania projektu i umie rozpoznać i odpowiadać na wpływ wywierany na niego.


Program oraz metody szkoleniowe

Trening służy opanowaniu sztuki zarządzania projektem, uczy i ćwiczy wszystkie proces/fazy jego wykonania: Faza/Proces Inicjowania; Faza/Proces planowania projektu: Faza/Proces realizacji projektu; Faza/Proces monitorowania projektu; Faza/Proces zakończania projektu. Trening/warsztat ukazuje i uczy jak osiągać założone cele projektu nie ulegając negatywnemu wpływowi i nie wywołując agresji. Warsztaty prowadzone są wg najnowszych technik uczenia ludzi dorosłych. Zaletą szkolenia jest jego bardzo dynamiczny przebieg i przemyślany dobór ćwiczeń, dzięki któremu uzyskujemy dużą skuteczność wpływania na zmiany zachowań uczestników.

Informacje o trenerze

Tomasz Furgalski  - psycholog,  coach,  trener, z ponad 15 letnią praktyką menadżerską w międzynarodowych organizacjach biznesowych. Ukończył studia MBA, uzyskał tytuł magistra zarządzania w Uniwersytecie Łódzkim wraz z Jean Moulin 3 University a Lyon  D.E.S.S. Certificat d’Aptitude à l’Administration des Entreprises. Twórca  autorskich projektów poprawiania produktywności organizacji i osób oraz treningów z zakresu zarządzania projektami,  twórczości w biznesie , coachingu,  które są wyjątkiem na polskim rynku szkoleniowym. Prowadzi indywidualny coaching managerów w różnych obszarach biznesu; sprzedaż, produkcja, usługi. Studia psychologiczne ukończył w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, specjalizując się w tematyce prowadzenia treningów, szkoleń oraz treningów interpersonalnych.  Jest również absolwentem filozofii (KUL), co sprzyja tworzeniu kreatywnych i oryginalnych programów szkoleniowych, oraz programów coachingowych. Ukończył najlepsze w Polsce Studia coachingu organizowane przez Laboratorium Psychoedukacji i SWPS.

www.furgalski.com

Informacje organizacyjne

CZAS: część 1. - 17 stycznia (sobota), w godzinach: 9:00-17:00,  część 2. - 18 stycznia (niedziela), w godzinach: 9:00-17:00*

MIEJSCE: informacje o miejscu warsztatu prześlemy razem z potwierdzeniem zapisu.

KOSZTY: warsztat bezpłatny, brak cateringu.

*UWAGA. Osoba zapisująca się na ten warsztat automatycznie wpisywana jest na listę uczestników części 1 i 2. Warunkiem udziału w drugiej część warsztatu jest udział w części pierwszej.

ZAPISY: warsztat jest częścią "Pakietu dla studentów", w związku z tym należy:                                

  • wypełnić formularz - raz na cały okres trwania projektu (patrz pakiet dla studentów), odesłać go nam na adres: formularze@bk.pw.edu.pl, następnie odwiedzić Biuro Karier w celu potwierdzenia swojej tożsamości (nie zapomnij o dowodzie osobistym i legitymacji studenckiej)
  • zgłoszenie (imię, nazwisko, numer indeksu oraz numer telefonu kontaktowego) należy przesłać na adres: warsztaty@bk.pw.edu.pl

 

  

 

 

 

 

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską
W ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

 

Lokalizacja

Dane kontaktowe