• 19.11.2015
„POZYSKIWANIE KAPITAŁU NA ROZWÓJ PRZEDSIĘBIORSTWA”
Warsztaty

„POZYSKIWANIE KAPITAŁU NA ROZWÓJ PRZEDSIĘBIORSTWA”

Zapraszamy Cię na szkolenie, podczas którego dowiesz się, jakie są formy pozyskania kapitału na różnych etapach rozwoju działalności firmy, jakie ograniczenia niesie za sobą popularny wśród przedsiębiorców kredyt bankowy. Podczas wykładu dowiesz się, czego wymagają inwestorzy, którzy zapewnią firmie bezzwrotny kapitał, z czym się wiąże emisja akcji czy obligacji. Ponadto usłyszysz, jak pozyskać zainteresowanie inwestorów i przekonać ich do swojego, często obarczonego ryzykiem inwestycyjnym projektu.


Dla kogo?
Warsztaty zostały opracowane dla młodych przedsiębiorców jak i właścicieli dojrzałych firm, którzy zastanawiają się nad dalszą ścieżką rozwoju firmy lub wyjścia z inwestycji. W szczególności rekomendujemy je osobom, które są zainteresowane dokształcaniem się w zakresie rozwoju firmy, jak również osobom, które chcą przyjrzeć się swoim potrzebom i motywom w wyborze konkretnej formy finansowania.


Korzyści dla uczestników
•    Zdobędą wiedzę o różnych formach finansowania zewnętrznego, dostępnych dla przedsiębiorców na różnych etapach rozwoju działalności
•    Przeanalizują korzyści i koszty poszczególnych form pozyskania kapitału
•    Dowiedzą się, na co zwracają uwagę inwestorzy i jak ich pozyskać  
•    Przyjrzą się swoim wartościom w kontekście budowania sukcesu firmy
•    Usłyszą, jak budować zaangażowania pracowników na rzecz rozwoju firmy 
•    Poznają zależność wyceny spółki od uwarunkowań rynkowych
•    Przejdą przez proces przygotowania firmy do debiutu giełdowego „krok po kroku”
•    Dowiedzą się, w jakim celu firmy wchodzą na Giełdę i poznają „blaski i cienie” spółki giełdowej
 

 

Ramowy program szkolenia

•    Wprowadzenie

•    Źródła zewnętrznego finansowania dla firm

Uczestnicy porównają różne źródła pozyskania kapitału takie jak kredyt bankowy,
funduszeventure capital, private equity, business angels, leasing i factoring,
ze szczególnym uwzględnieniem emisji akcji oraz emisji obligacji (prywatnej
i publicznej), prowadzących do upublicznienia spółki. W tej części słuchacze poznają kilka przykładów firm, które zdecydowały się na debiut giełdowy.

•    Dylematy przedsiębiorcy towarzyszące sprzedaży udziałów w firmie

Uczestnicy wczują się w rolę przedsiębiorcy i przeanalizują, jak można pozyskać nowego udziałowca i przekonać do swojego biznesu. Dowiedzą się, jak budować zaangażowanie pracowników na rzecz rozwoju firmy. Poprzez ćwiczenia praktyczne sprawdzą, jak odkryć, zwerbalizować i wdrożyć wartości właściciela na rzecz budowania sukcesu firmy. Uczestnicy dowiedzą się, w jakim celu firmy wchodzą na Giełdę i jakie z tego tytułu wynikają dla nich korzyści i ograniczenia.

•    Droga spółki na rynki giełdowe

Słuchacze przejdą przez proces przygotowania firmy do debiutu giełdowego „krok po kroku”, z uwzględnieniem harmonogramu działania i zaangażowanych doradców. Poznają wymogi rynku publicznego odnośnie form prawnych firm, zamierzających wprowadzić swoje akcje lub obligacje do obrotu giełdowego..

•    Znaczenie informacji na rynku publicznym
Uczestnicy zapoznają się z obowiązującymi na rynku regulacjami oraz kryteriami dopuszczeniowymi na rynki giełdowe (Główny Rynek GPW, NewConnect, Catalyst), jak również z wymogami formalnymi. Będzie okazja do zaprezentowania obowiązków  informacyjnych spółki giełdowej w kontekście budowania wartości firmy. Słuchacze dowiedzą się jakie znaczenie mają relacje spółki z interesariuszami firmy, po co organizowane są spotkania z inwestorami, i dlaczego spółki giełdowe częściej obecne są w mediach niż spółki niegiełdowe. Ponadto przedstawiony zostanie  Program „4 Stock” opracowany przez PARP z myślą o przedsiębiorcach, umożliwiający uzyskanie dofinansowania z funduszy unijnych.
•    Podsumowanie szkolenia
 

 

 

Data: 19 listopada 2015r.
Czas trwania szkolenia: 15:00-18:30
Gdzie: sala 427A, Gmach Główny PW
 


 

Informacja o prelegencie:

Beata Kacprzyk
KIKO Business Solutions

Ekspert w dziedzinie rynków kapitałowych, konsultant, trener i coach (MLC)
Posiada bogate doświadczenie we współpracy z przedsiębiorcami zainteresowanymi finansowaniem zewnętrznym i wprowadzeniem firmy na Giełdę. Posiada ponad 10-cio letnie doświadczenie w pracy na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych . w obszarze wprowadzania nowych podmiotów na Rynek Kapitałowy. Jest praktykiem w zakresie wystąpień publicznych dotyczących pozyskiwania kapitału, inwestowania oraz rynku giełdowego, jak również prowadzenia szkoleń i warsztatów dotyczących rozwoju osobistego, jako elementu przekładającego się na lepsze funkcjonowanie w biznesie.



                 

Lokalizacja

Dane kontaktowe