Biuro Karier Politechniki Warszawskiej oraz SENER Polska zapraszają na spotkanie "Jak wygląda praca w przemyśle kosmicznym i od czego zacząć?"
Spotkanie odbędzie się 22 marca 2018, w godz. 14:15-16:15, sala AK, Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa (ul. Nowowiejska 24).
Michał Szwajewski, kierownik projektów w SENER Polska:
- opowie o tym, jak działa międzynarodowy przemysł kosmiczny
- podzieli się praktyczną wiedzą na temat dużych projektów Europejskiej Agencji Kosmicznej, w których uczestniczy - misji ExoMars oraz Biomass
- bazując na case studies, Michał przedstawi metody pracy i wyzwania, jakie stoją przed inżynierami w sektorze kosmicznym
- wskaże również, jakie umiejętności powinni rozwijać studenci zainteresowani pracą w tej branży.
Michał Szwajewski:
Kierownik Projektów w SENER Polska. Pierwszy projekt kosmiczny rozpoczął jeszcze w trakcie studiów, realizując projekt European Student Moon Orbiter dla Europejskiej Agencji Kosmicznej. Od 2012 w SENER Polska, najpierw jako inżynier konstruktor, obecnie prowadzi projekt „pępowiny” łączącej łazik marsjański z lądownikiem w misji ExoMars 2020. Ukończył Politechnikę Warszawską na wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa oraz studia podyplomowe Zarządzanie Projektami w Szkole Głównej Handlowej. Pracuje nad pracą doktorską związaną z dynamiką i sterowaniem nieliniowym satelitów.
SENER Polska http://www.inzynieriakosmiczna.sener/ rozpoczął działalność w 2006 roku i skupia się na sektorze aerokosmicznym rozumianym jako, obronność, inżynieria kosmiczna i aeronautyka. Głównym obszarem działania SENER Polska w branży aerokosmicznej jest inżynieria mechaniczna, w tym w szczególności mechanizmy rozkładania oraz struktury pojazdów kosmicznych. Pozostałe obszary działalności firmy w Polsce obejmują mechaniczne naziemne urządzenia wspomagające (MGSE) oraz nawigację pojazdów kosmicznych. Mimo, że od przystąpienia Polski do ESA w 2012 roku minęło niewiele czasu, SENER Polska stał się jednym z ważnych uczestników rynku kosmicznego i rozpoczął realizację projektów, dzięki którym ma nadzieję przyczynić się do budowania silnego sektora kosmicznego w Polsce. Wśród istotnych przedsięwzięć warto wymienić misje ExoMars, Proba-3, Euclid, E.Deorbit, Saocom-CS, Athena, JUICE, ELT a także program „ESA Incentive Scheme”, który wspiera rozwój branży kosmicznej w Polsce.
Zapisy po zalogowaniu do Strefy Studenta (w prawym, górnym rogu strony pojawi się możliwość zapisu na wydarzenie).