W dniach 11-12 października w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej odbędą się XIX Targi Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK. Tegorocznym motywem przewodnim Targów będzie hasło „Płomienny KONIK”.
Na Politechnice Warszawskiej działa obecnie ponad 150 kół naukowych i organizacji studenckich, zrzeszających pasjonatów wielu różnych dziedzin. Co roku mają oni możliwość przedstawienia efektów swoich prac podczas wydarzenia organizowanego przez Radę Kół Naukowych Politechniki Warszawskiej. Jest to świetna okazja do wypromowania działalności swojej organizacji pośród społeczności akademickiej i przedstawicieli firm, odwiedzających Targi.
Warto działać
Działalność w kołach naukowych i organizacjach studenckich jest bardzo ceniona zarówno przez samych studentów, jak i potencjalnych pracodawców. Pozwala ona nawiązać niesamowite przyjaźnie, dzielić się pasją i pogłębiać swoje zainteresowania, ale jest również szansą na rozwój i zdobywanie praktycznego doświadczenia w branży. Realizacja projektów, tzw. „miękkie kompetencje” i wiedza są wykorzystywane i doceniane w przyszłości, podczas pracy w zawodzie. Koła naukowe Politechniki Warszawskiej działają w niemal wszystkich dziedzinach nauki i techniki – od biotechnologii, poprzez wytwarzanie nowoczesnych materiałów, aż po konstrukcję zaawansowanych technologicznie robotów i pojazdów. Duża liczba organizacji i szeroki przekrój dziedzin, którymi się zajmują sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.
Płomienny Konik
Charakterystycznym elementem Targów Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK jest wybierany podczas kolejnych edycji motyw przewodni, pod którym odbywa się wydarzenie. Znajduje on zawsze odzwierciedlenie w aktualnym logo Targów, przeprowadzanych konkursach, czy dekoracjach stoisk. Poprzednie edycje odbywały się pod znakiem m.in. konika szachowego, konika morskiego, czy konika w ekologii. Tym razem na motyw przewodni wybrano galopującego, płomiennego rumaka, który reprezentuje zapał studentów do rozwoju nauki oraz rozpalanie wyobraźni do realizacji kolejnych projektów.
To już tradycja
Targi będą odbywały się już po raz dziewiętnasty. Z roku na rok wydarzenie cieszy się coraz większą popularnością. Targi otwarte są dla wszystkich zainteresowanych, a wstęp jest bezpłatny. Odwiedzający to nie tylko studenci Politechniki Warszawskiej, ale również przedstawiciele znanych firm, uczniowie okolicznych szkół i mieszkańcy Warszawy. W czasie wydarzenia mogą zapoznać się z pracą studentów, czy sprawdzić swoją wiedzę, biorąc udział w różnego rodzaju zabawach i konkursach.